„XLVI Zlot Pieczonego Ziemniaka”.

2017-09-23
Firma / instytucja:Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
Kategoria:Impreza plenerowa
Dokładny adres:Toruń, Podmurnej 62/68
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

W sobotę 23 września br. Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta, szczególnie tych najmłodszych, do udziału w „XLVI Zlocie   Pieczonego Ziemniaka”.

Współorganizatorami imprezy są: Urząd Miasta Torunia, Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Gminy Zławieś Wielka i Leśnictwo Gutowo. Uczestnicy będą mieli do wyboru pokonanie jednej z  4 tras ( 3 piesze  i 1 rowerową), prowadzących do bazy imprezy, która będzie na terenie  Zespołu Szkół w Górsku.  W programie imprezy przewidziane są konkursy na najładniejszą rzeźbę wykonaną w ziemniaku, na program artystyczny związany z tematyką imprezy oraz na projekt kolejnego znaczka turystycznego. Poza tym uczestnicy otrzymają pamiątkowy znaczek, odcisk okolicznościowej pieczęci, grochówkę turystyczną, potwierdzenie punktów na Odznakę Turystyki Pieszej i Kolarską Odznakę Turystyczną a zwycięzcy w poszczególnych konkursach nagrody. Komandorem Zlotu będzie przodownik turystyki pieszej Marek Ruciński. Zapisy do udziału w imprezie są przyjmowane do wyczerpania miejsc w siedzibie Oddziału przy ul. Piekary 41.

Uwagi:Dzieci i młodzież szkolna może przebywać na imprezie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody
spowodowane przez uczestników jak i osoby trzecie,
„XLVI Zlot Pieczonego Ziemniaka”.