b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Baśń o Złotej Rybce"

Termin:
2017-09-18, godzina: 9:30; 11:30
Firma / instytucja:Teatr "Baj Pomorski"
Miasto:Toruń
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:18,00 zł
Wiek:Od 5 l.
Dokładny adres:Toruń, ul. Piernikarska9
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

Baśń o Złotej Rybce należy do kanonu bajek dla dzieci. Zawsze pobudzała nie tylko dziecięcą wyobraźnię, ale jej urokowi ulegało również wielu dorosłych. Czyż nie było by wspaniałe złowić taką Złotą Rybkę, która spełniałaby wszystkie nasze zachcianki? No może nie wszystkie, o czym przekonała się niezwykle zachłanna żona Rybaka. 

Spektakl dla dzieci, przygotowany przez Baj Pomorski w Toruniu, zabierze małych widzów do bajkowego świata, pełnego magii ukrytej pod taflą jeziora, ludzkich emocji i słabości. Dodatkową atrakcją tego przedstawienia jest to, że przy jego realizacji wykorzystano utwory Bolesława Leśmiana, poety i autora zbiorów baśni, obdarzonego niezwykłą wyobraźnią. 

Spektakl wyreżyserowała  Katarzyna Kawalec, na podstawie wątków ze zbiorów baśni Bolesława Leśmiana i Baśni o Rybaku i Złotej Rybce. Scenografia jest autorstwa Dariusza Panasa. Muzykę do przedstawienia skomponowali Radosław Bolewski i Maciej Tubis, a za ruch sceniczny odpowiada Klaudia Cygoń. 

W spektaklu zobaczymy Mariusza Wójtowicza w roli Rybaka, jego żonę oraz Rusałkę zagra Anna K. Chudek. W rolę Złotej Rybki i Wodnika wcieli się Jacek Pysiak.  Agnieszka Niezgoda i Mirosław Szczepański wcielą się w rolę Staruszka Rybaka i jego żony oraz wszystkich stworzeń wodnych.

Tak więc, o tym co się wydarzyło nad jeziorem, w miejscu gdzie promienie słońca spotykają się z taflą wody, dowiecie się w nowym spektaklu Baja Pomorskiego w Toruniu.

 

Uwagi:Bilety można rezerwować na stronie teatru lub telefonicznie tel. 56 652 20 29 wew. 35,36
e-mail: organizacja@bajpomorski.art.pl
Dostępność biletów należy sprawdzić na stronach Teatru Baj Pomorski w Toruniu oraz pod nr tel. 56 652 20 29 wew. 35,36
W niedzielę na godzinę przed spektaklem.
Zawsze możecie liczyć na zwroty.
Twój kalendarz
"Baśń o Złotej Rybce"