b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Bajki o Wiśle" - Słucham, tworzę, ilustruję”

Termin:
2017-08-13, godzina: 12:00 - 13:30
Firma / instytucja:Centrum Sztuki Współczesnej
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:5 zł
Wiek:Od 5 l. do 10 l.
Dokładny adres:Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Dzieci uwielbiają bajki. Trudno sobie wyobrazić wieczór, tuż przed zaśnięciem, bez czytanej przez mamę, tatę lub babcię i dziadka opowieści. Szczególnie tych z ilustracjami. Łatwiej wtedy zasypiać i myśląc o tym co będzie dalej lub co by było gdyby.... .

Co powiecie na bajkę w innej formie niż te, które znamy? Słyszeliście o kamishibai? To taki bajkowy, papierowy teatrzyk. Dzieci widzą tylko ilustrację, treść opowieści jest ukryta na odwrocie kartki. Dla dzieci jest to o tyle atrakcyjne, że wraz ze zmieniającymi się obrazkami mogą podążać za rozwijającą się akcją bajki. Pobudza to ich wyobraźnię, często dzieci same próbują opowiadać dalszy ciąg i snują domysły na temat losów bohaterów. 

W niedzielę 13 sierpnia zaprezentowana zostanie "Bajka o Wiśle" przygotowana przez Wydawnictwa Tibum, przy okazji obchodów "Roku Rzeki Wisły". Tekst jest autorstwa Magdalena Zarębskiej, a ilustracje wykonała Karolina Szopa.

Dodatkową atrakcją dla dzieci będą warsztaty edukacyjno-plastyczne,  które poprowadzi Papierowy Teatr Kamishibai – Wydawnictwo Tibum.

.

 

Uwagi:Obowiązują zapisy pod mailem: biblioteka@csw.torun.pl
Twój kalendarz
"Bajki o Wiśle"  - Słucham, tworzę, ilustruję”