b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

MAGAZYN SZTUKI 3 - Przestrzeń edukacyjna

Termin:
2017-08-22 do 2017-08-27, godzina: 12:00 - 20:00
Firma / instytucja:Centrum Sztuki Współczesnej
Miasto:Toruń
Kategoria:Inne
Koszt uczestnictwa:Bilet - 1 zł. Bezpłatne w czwartki.
Dokładny adres:Toruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 13
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza na trzecią edycję, tym razem wakacyjną, projektu adresowanego do dzieci i rodziców zatytułowanego - MAGAZYN SZTUKI. Z archiwów Centrum zostaną wydobyte i udostępnione odwiedzającym dzieła sztuki w przestrzeni Labsenu (parter instytucji). Jest wyjątkowa okazja, żeby je zobaczyć i wokół tych eksponatów podziałać artystycznie razem z dziećmi. 

W sierpniu dzieci będą mogły poznać prace Sebastiana Kubicy, znanego i cenionego artysty - grafika. W przestrzeni Labsenu poznacie jego prace znajdujące się w posiadaniu Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Główną atrakcją tych spotkań będą oczywiście działania twórcze dzieci. Wykorzystają one do nich jedną z tradycyjnych  technik, którymi posługuje się artysta czyli linoryt. Na czym będzie to polegać? Najpierw dzieci wykorzystując linoleum i dłutko stworzą matrycę, czyli coś w rodzaju formy, która posłuży im do wykonania odbitek. Następnie pokryją swoją matrycę farbą i w finale wykonają odbitkę na papierze. Czeka więc dzieci doskonała zabawa twórcza i możliwość tworzenia. Jakie atrakcyjne dzieła powstaną, to zależy od wyobraźni dzieci.

W sierpniu przestrzeń Labsenu w ramach „MAGAZYNU SZTUKI 3 ”, udostępniona zostanie zarówno do samodzielnych, twórczych, rodzinnych działań, jak i do działań warsztatowych. Jeśli więc dysponujecie wolnym czasem i zastanawiacie się co zrobić w tym tygodniu, to w CSW znajdziecie atrakcyjne miejsce do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem. Można tam również odpocząć w otoczeniu dzieł sztuki współczesnych artystów. Propozycja również dla turystów spędzających wakacje z dziećmi w Toruniu.

Przestrzeń edukacyjna w ramach projektu czynna od 8 do 27 sierpnia.

 

 

 

Uwagi:Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszym informowaniu o swoim przybyciu nr tel. 56 610 97 16.
Twój kalendarz
MAGAZYN SZTUKI 3 - Przestrzeń edukacyjna