Letnie Spacery - Zegary

Kategoria:Inne
Koszt uczestnictwa:1 zł
Dokładny adres:Toruń, ul. Żeglarska 13
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Spacer po toruńskiej Starówce to zawsze świetne przeżycie, oczywiście jeśli idziemy tam nie śpiesząc się i po to aby nacieszyć się widokami miasta. Niby je znamy, ale tak naprawdę kryje ono przed nami mnóstwo tajemnic. Czy na przykład wiecie, które z toruńskich obiektów mają cech secesji? Gdzie znajdują się zabytkowe toruńskie zegary, i te mechaniczne i te słoneczne? Zaciekawiło Was? Zabierzcie więc dzieci i udajcie się na wyprawy po ulicach i zaułkach Torunia, aby poznawać jego tajemnice i być może odkrywać miasto na nowo.

Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza dzieci i dorosłych, turystów i torunian na wakacyjny cykl spotkań zatytułowany "Letnie Spacery Tematyczne". W letnie czwartki, piątki i soboty powędrujecie razem z przewodnikami po architektonicznej historii Torunia, bo nasze miasto choć "gotykiem stoi", to ma też wiele ciekawych obiektów zbudowanych w innych stylach.

W sobotę 29 lipca o godz. 12:00 kolejna podróż po Toruniu, tym razem śladami toruńskich zegarów. Poszukacie razem z Katarzyną Kluczwajd zarówno tych zegarów słonecznych, kościelnych jak i wieżowych. I jeszcze jedna ciekawostka dotycząca naszego miasta - czy wiecie, że w Toruniu został zainstalowany jeden z pierwszych na ziemiach polskich zegar mechaniczny?

Uwagi:Obowiązują zapisy pod mailem: biblioteka@csw.torun.pl lub nr tel. 56 610 97 24
Letnie Spacery - Zegary