b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Wakacje na Barbarce

Termin:
2017-07-07, godzina: 10:00 - 12:30
Firma / instytucja:Szkoła Leśna na Barbarce
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Wiek:Od 6 l. do 13 l.
Dokładny adres:Toruń, Przysiecka 13
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Lato dla dzieci w Szkole Leśnej na Barbarce będzie obfitować w mnóstwo atrakcji. Już w piątek 7 lipca organizatorzy zapraszają dzieci z rodzicami lub opiekunami na pierwsze letnie spotkanie. Jak to w "zielonej szkole", nie tylko będziecie się doskonale bawić, ale także dowiecie się wielu interesujących rzeczy. Przy okazji poznacie nowych kolegów i koleżanki, tak więc zapowiada się bardzo interesująco.

W nadchodzący piątek, w trakcie zajęć edukacyjno – przyrodniczych dzieci wybiorą się w krótką, ale wyjątkowo atrakcyjną wyprawę po okolicy. Poznają otaczającą ich florę i faunę a także wyjątkowo ciekawą historię tego miejsca czyli Osady Leśnej na Barbarce. Nie zabraknie oczywiście podań o św. Barbarze i  historii powstania samej Barbarki. O tragicznych zdarzeniach w tym miejscu dowiedzą się w Miejscu Pamięci Narodowej. Ale przede wszystkim przyroda! W czasie tej krótkiej wyprawy po okolicy dzieci poznają las i różne siedliska leśne.

Po tej wyprawie na uczestników czekają zajęcia artystyczne. Dzieci wezmą udział w plenerze malarskim i pod okiem organizatorów będą tworzyć różnorodnymi technikami ,malarskimi. Oczywiście głównym motywem ich twórczości będzie piękno otaczającej przyrody. W ten sposób nie tylko poćwiczycie swój warsztat malarski, ale przede wszystkim będziecie mieli okazje poobcować z naturą i oddać jej urok.


 

Uwagi:Zapisy w Biurze Szkoły Leśnej na Barbarce, tel. 56 657 60 85 (poniedziałek - piątek 8.00-16.00)

Ilość uczestników:15-20, minimalna liczba osób konieczna do zrealizowania zajęć w ciągu dnia 15 osób.

Organizatorzy zwracają uwagę na to, że dzieci w trakcie trwania zajęć pozostają pod opieką rodziców lub opiekunów
Twój kalendarz
Wakacje na Barbarce