b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"O świętych Janach, patronach wodniaków" - Muzeum-panaceum

Termin:
2017-06-29, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:Bilet: 3zł/ os.
Wiek:Od 6 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

W najbliższy czwartek 29 czerwca o  godz. 12.00 dla babć i dziadków z wnukami zaplanowano atrakcyjne spotkanie w ramach projektu "Muzeum-panaceum". Tematem przewodnim tego spotkania będą "wodniacy" i wszystko co jest związane, z tym jakże szerokim pojęciem. Hasło przewodnie   „O świętych Janach, patronach wodniaków”. 

Zabieracie Państwo wnuki, namawiacie na wspólny wypad znajomych i rodzinę (obowiązkowo z dziećmi), zabieracie kanapki, coś dopicia i możecie wyruszyć na spotkanie do Parku Etnograficznego przy Muzeum Etnograficznym w Toruniu. A miejsce tego spotkania jest niezwykle urokliwe i dla tych z Państwa, którzy nigdy tam jeszcze nie byli, warte polecenia.

Zaplanowano atrakcje dla wszystkich, zarówno dorosłych jak i dzieci. Będą opowieści o trudnym i często niebezpiecznym życiu osób związanych z wodą. O zawodach, które wykonywali . Poznamy folklor "wodniaków". Pani Marta Domachowska zaśpiewa z uczestnikami tradycyjne pieśni wodniaków. Pan dr Artur Trapszyc oprowadzi dzieci, babcie i dziadków po nowo otwartej wystawie poświęconej życiu nad wodzie zatytułowanej  "Dla żeglowania bezpiecznego. Święci patroni i sanktuaria wodniaków wiślanych".. Dzieci będą mogły utrwalić na papierze wrażenia, które odniosą po tym spotkaniu. 

Na zakończenie, współczesną piosenkę o wdzięczności przygotowaną pod kierunkiem Lucyny Sowińskiej, zaśpiewają członkowie Sceny Młodych Studio P z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu. 

Całość poprowadzi Maria Pokrzywnicka

Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w programie imprez, o których poinformują na swoich stronach internetowych.

 

Uwagi:Informacje: e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.
Seniorom pragniemy przypomnieć, że warto pamiętać o okularach do czytania.
Twój kalendarz
"O świętych Janach, patronach wodniaków" -  Muzeum-panaceum