b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Wakacje w Galerii - sierpniowe czwartki

Termin:
2017-08-31 do 2017-08-31, godzina: 10:00 - 11:30
czwartek
Firma / instytucja:Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:6 zł
Dokładny adres:Toruń,Rynek Nowomiejski 17
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

W wakacyjne sierpniowe czwartki Galeria i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza do swych pracowni na, jak zwykle atrakcyjne, warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. 

Organizatorzy przygotowali program zajęć, który umożliwi dzieciom w różny sposób, za pomocą różnych technik i przy użyciu różnych materiałów wypowiedzieć się artystycznie. Pod okiem prowadzących zajęcia plastyków dzieci będą mogły poznać nowe, bardzo interesujące techniki, których rzadko się używa. Tak więc dowiedzą się czym jest sgraffito na papierze czyli wydrapywanie lub wyskrobywanie wzorów tła na papierze pomalowanym kilkoma warstwami farby. Będą też zajęcia poświęcone  kalkografia czyli wykonywanie odbitek z przygotowanych wcześniej przez dzieci szablonów. Kolaż, do którego dzieci użyją różnych materiałów aby stworzyć atrakcyjną kompozycję. Monotypia czyli wykonywanie odbitki z rysunku na szkle lub metalowej płytce. Już same zajęci i poznanie tych atrakcyjnych technik zachęca do przybycia na te letnie zajęcia w Galerii. Ponadto dzieci będą tworzyć prace przestrzenne wykorzystują c do tego papier oraz glinę. 

Jeśli będziecie na turystycznym wypadzie z dziećmi w Toruniu to koniecznie zarezerwujcie czas na te atrakcyjne zajęcia plastyczne.

 

 

Uwagi:Zapisy na warsztaty dla dzieci tel. 56 622 75 34
Prosimy o ubranie i buty na zmianę
Twój kalendarz
Wakacje w Galerii - sierpniowe czwartki