b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Fabelo znaczy bajka

Termin:
2017-07-30, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:Bilety: normalny – 9 zł, Ulgowy – 5 zł, Rodzinny (2+2) – 20 zł.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

"Fabelo znaczy bajka" - pod tym tytułem w niedzielę 30 lipca o godz. 12:00 w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbędzie się spotkanie poświęcone Ludwikowi Zamenhofowi i stworzonemu przez niego międzynarodowemu językowi esperanto.

Na to wydarzenie organizatorzy zapraszają przede wszystkim rodziny z dziećmi. Bedzie nie tylko można poznać tajniki języka esperanto. Przybliżona zostanie uczestnikom także postać jego twórcy - Ludwika Zamenhofa. Dowiecie się również czy posługiwał się on na co dzień swoim wynalazkiem i z kim mógł w tym języku porozmawiać. Zobaczycie pierwszy podręcznik tego międzynarodowego języka. 

I to nie wszystkie atrakcje, na które możecie liczyć w to niedzielne popołudnie. Dla chętnych dzieci i dorosłych poprowadzona będzie lekcja z gramatyki esperanto. a także stworzycie wspólny słowniczek wyrażeń w tym języku. Czeka Was też zabawa, dzięki której będziecie odszyfrowywać treść chińskiej bajki zapisanej w języku stworzonym przez Zamenhofa. Ciekawe, kto pierwszy odgadnie jaka to bajka?

Dla wszystkich tych, którzy zainteresują się tym językiem, jest jeszcze jedna atrakcja - udział w losowaniu interesujących materiałów poświęconych nauce języka esperanto. 

Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej Muzeum, a poprowadzi je pani Maria Pokrzywnicka.

 

Twój kalendarz
Fabelo znaczy bajka