b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"W moim ogródeczku" - Muzeum-panaceum

Termin:
2017-07-26, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:Bilet: 3zł/ os.
Wiek:Od 6 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

26 lipca dla babć i dziadków z wnukami zaplanowano atrakcyjne spotkanie w ramach projektu "Muzeum-panaceum". Zabieracie Państwo wnuki, namawiacie na wspólny wypad znajomych i rodzinę (obowiązkowo z dziećmi), zabieracie kanapki, coś dopicia i możecie wyruszyć na spotkanie do Parku Etnograficznego przy Muzeum Etnograficznym w Toruniu. A miejsce tego spotkania jest niezwykle urokliwe i dla tych z Państwa, którzy nigdy tam jeszcze nie byli warte polecenia.

Ogródek - bo on jest tematem tego spotkania, to jedna z największych atrakcji i rozrywek Waszych babć i dziadków. Poświęcają mu mnóstwo serca i pracy, dzięki czemu w letnie dni możecie w nich bawić się doskonale. Ale jak wyglądały dawniej tradycyjne wiejskie ogródki? Czy można tam było znaleźć takie same rośliny jak dziś? Czy wiecie, że nieprzypadkowo sadzono w nich niektóre rośliny, wierząc w ich magiczną moc? 

Ponadto będziemy się bawić sypiąc z piasku kwiatowe wzory. dzieci wraz z babciami i dziadkami będą tworzyć tradycyjne kujawskie malowanki. Nie zabraknie też ludowych pieśni i przyśpiewek. 

O wszystkich tych tajemnicach wiejskich ogródków opowie dzieciom i dorosłym etnolog pani Danuta Derkowska. Całość poprowadzi Maria Pokrzywnicka

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym letnich spotkań w ramach projektu "Muzeum-Panaceum" - W moim ogródeczku”.

Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w programie imprez, o których poinformują na swoich stronach internetowych.

 

Uwagi:Informacje: e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.
Twój kalendarz
"W moim ogródeczku" -  Muzeum-panaceum