b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Wystawa prac dzieci i młodzieży w GiOPTD.

Termin:
2017-06-19 do 2017-07-31
Firma / instytucja:Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka
Miasto:Toruń
Kategoria:Wystawa
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Rynek Nowomiejski 17
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza dzieci i rodziców na wystawę prac dzieci i młodzieży - uczestników popołudniowych zajęć plastycznych w roku szkolnym 2016/ 2017. 

Kolejny sezon spotkań w ramach zajęć stałych w GiOPTD zakończony, ale młodzi artyści pozostawili po sobie mnóstwo prac naprawdę wartych obejrzenia. W obu siedzibach Galerii (Przy Rynku Nowomiejskim i na ul Kościuszki) będziecie mogli zobaczyć między innymi prace zatytułowane  „Kury w storczykach”, „Kosmiczne bałwany”, „Nosorogi”, „Małpoludy” czy „Koniokoguty”. Zaciekawiło Was ? To nie pozostaje nic innego jak wybrać się i to koniecznie razem z dziećmi, aby obejrzeć prace ich rówieśników. A może dzieci Wasze dzieci również rozpoczną przygodę z twórczością plastyczną? 

Wracając do samych wystaw, to obejrzymy prace wykonane różnymi technikami. Obejrzymy zarówno rysunki, grafiki, prace malarskie, obiekty przestrzenne a także  animacje filmowe.

Co było tematyką i źródłem inspiracji dla dzieci i młodzieży? Głównie przyroda, fascynujący świat roślin i zwierząt. W ten sposób powstało mnóstwo atrakcyjnych prac poświęconych drzewom, trawom, owadom, ptakom oraz innym większym i mniejszym mieszkańcom pól i lasów. 

Wystawa jest więc atrakcyjna dla dzieci z dwóch powodów, zobaczymy dokonania artystyczne Waszych rówieśników i poznamy ich życie codzienne.

 

Uwagi:Prace można oglądać w godzinach pracy GiOPTD

pon.-pt. 8:00 – 18:00
sob. 10:00 – 14:00

Prace można także zobaczyć w filii Galerii przy ul. Kościuszki 41/ 47 od 12 czerwca do 3 sierpnia 2017
od pon.do pt. w godz. 8:00 – 18:00
Twój kalendarz
Wystawa prac dzieci i młodzieży w GiOPTD.