b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

„Z piernikiem za pan brat od najmłodszych lat”

Termin:
2017-06-01, godzina: 10:00 - 15:00
Firma / instytucja:Muzeum Toruńskiego Piernika
Miasto:Toruń
Kategoria:Impreza
Koszt uczestnictwa:Bilet wstępu: Warsztaty i zwiedzanie - normalny 12 zł i ulgowy 8 zł Koszt udziału w warsztatach bez zwiedzania wystawy: 7 zł, 5 zł Piernikowe opowieści, malowanie twarzy – 5 zł
Dokładny adres:Toruń, Strumykowa 4
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

Kiedy piernik najlepiej smakuje? Zawsze! Ale jak smakuje i pachnie i wygląda w Dzień Dziecka, tego dzieci i dorośli dowiedzą się w trakcie pełnych atrakcji warsztatów, zwiedzania i innych propozycji w Muzeum Toruńskiego Piernika, a wszystko zatytułowane „Z piernikiem za pan brat od najmłodszych lat”. 

Jakie atrakcje z tej okazji przygotowano dla dzieci?

O każdej pełnej godzinie (od 10.00 do15.00) dzieci i dorośli będą mogli wysłuchać najsłynniejszych legend i opowieści piernikowe (I piętro) pod wspólnym tytułem "W świecie piernikowych opowieści".– najsłynniejsze legendy i opowieści piernikowe (I piętro).

W tym samym czasie organizatorzy zapraszają na atrakcję, która dzieciom nigdy się nie nudzi. Malowanie piernikowych wzorów na dziecięcych buziach, pod jakże znamiennym tytułem - „Z wypiekami na twarzy…”. 

Przez cały dzień (od godziny 10.00 do 18.00) zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach,  podczas których będzie można samodzielnie wykonać pierniki dekoracyjne. Powstaną one w tradycyjny sposób: przy użyciu drewnianych form piernikowych, przygotowanych w oparciu o formy historyczne znajdujące się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu.
Dzieci i oczywiście dorosłych - miłośniczki i miłośników zabaw z kostiumem muzealnicy zapraszają do wirtualnej przymierzalni, w której można dopasować odpowiedni strój do każdej sylwetki, wzrostu i upodobań.
Ponadto:
Gry i zabawy, piernikowe kolorowanki, zgadywanki, szarady nie od parady. 

Przepisy, które dzieci i dorośli poznają w trakcie tych atrakcyjnych warsztatów, znajdą się w "Piernikowym Przepisowniku" - nowym wydawnictwie Muzeum Okręgowego w Toruniu. 

 

Uwagi:Zapisy na warsztaty wypieku piernika odbywają się pod nr telefonu:
56 656 70 79, 56 656 70 87
Twój kalendarz
„Z piernikiem za pan brat od najmłodszych lat”