b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Naukowa Petarda

Termin:
2017-06-03 do 2017-06-04, godzina: 10:30 - 17:00
Firma / instytucja:Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Miasto:Toruń
Kategoria:Piknik rodzinny
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Władysława Łokietka 5
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Podobnie jak rok temu, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało mnóstwo atrakcji w ramach plenerowej imprezy pod wspólnym tytułem "Dzień Dziecka z Młynem Wiedzy"

Co czeka dzieci i dorosłych w trakcie trzech nadchodzących dni? 

2 czerwca wszystko rozpocznie się koncertem zespołów Paraliż Band i Farben Lehre o godz. 18:00

3 i 4 czerwca, w trakcie pikniku będziecie mogli korzystać z mnóstwa naukowych i nie tylko atrakcji, przygotowanych przez szkoły wyższe, szkoły techniczne, organizacje pozarządowe, Komendę Miejską Policji oraz Straż Pożarną. Eksperymenty, atrakcyjne pokazy, w których mogą wziąć udział zarówno dzieci jak i rodzice. Będziecie mogli sprawdzić nie tylko swoją wiedzę, ale także poznać swoje możliwości. 

Szczególną atrakcją będzie sterowania radioteleskopem znajdującym się w Piwnicach k. Torunia, którą przygotowali astronomowie z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK oraz Centrum Astronomii UMK w Piwnicach. Wiele ciekawostek i animacji przygotowali naukowcy i studenci z bydgoskich szkół wyższych.

W tym roku w trakcie pikniku zaprezentuje się Narodowy Bank Polski, który przedstawi monetę „Mikołaj Kopernik” w ramach serii „Wielcy polscy ekonomiści”. Dzięki tej instytucji poznacie także zabezpieczeniami banknotów, a także dowiedzieć się jak zachować się w przypadku posiadania banknotu zniszczonego lub fałszywego.

I jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja przygotowana przez organizatorów - armatka wodna, która „stworzy” tęczę, gigantyczny pin-art oraz giga-szachy.

 

Twój kalendarz
Naukowa Petarda