Etnoigraszki: : Wiejska zagroda

2017-05-14, godzina: 12:00 - 13:30
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2)
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19

Wiosna z wiejskiej zagrodzie jest pełna atrakcji! Wszystko budzi się do życia i rozkwita! Wszędzie widać i przede wszystkim słuchać nowe pokolenia zwierząt gospodarskich i ich mamy.

W najbliższe niedzielne południe Muzeum Etnograficzne w Toruniu, zaprasza na pełne atrakcji spotkanie dzieci i rodziców, a wszystko za sprawą kolejnej edycji "Etnoigraszek".

Co czeka dzieci i dorosłych w jego trakcie? Dowiecie się co to jest "koza" i w jakim celu została stworzona. Pójdziecie tropem "czarnego barana" i razem z tekstem piosenek udamy się z nim w podróż. W wiejskiej zagrodzie będziecie mieli okazje podglądać i podsłuchiwać gospodarskie zwierzęta. Nie tylko dowiecie się  gdzie mieszkały i jakie dźwięki wydawały, ale także będziecie je naśladować. Dowiemy się, co jadają kaczki, gęsi, krowy i owce oraz kto dawniej na wsi się nimi opiekował. Na pastwisku wspólnie zaśpiewamy i pobawimy się w dawne zabawy dzieci wiejskich.

Czeka więc na dzieci i rodziców doskonała zabawa "na ludowo".

Całość poprowadzi pani Marta Domachowska. Dzieci i rodzice spotykają się w pawilonie wystawowym.

Patronem Medialnym Etnoigraszek jest Serwis Miasto z Dzieckiem.

Etnoigraszki: : Wiejska zagroda

Warto zobaczyć: