"Wąż"

2017-05-30, godzina: 10:00; 12:00
Firma / instytucja:Teatr "Baj Pomorski"
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:18 zł
Wiek:Od 4 l.
Dokładny adres:Toruń, ul. Piernikarska9

Kiedy nie można skakać, biegać, klaskać, ani nosić niczego pod pachą to można czuć sie nieszczęśliwym. A jeśli na dodatek jest się wężem to można ubolewać nad swym losem. Pewnego dnia, razem z Chomikiem Chrupusiem i Gekonem, wyrusza w świat w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak nikt nie jest mu w stanie pomóc, ani Wróżka Zębuszka, ani Magik, ani inne postaci. Pająk napotkany w trakcie wyprawy podpowiada bohaterom, by udali się w tej sprawie do samego Boga.
Pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych przedstawienie w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego opowiada o potrzebie akceptacji oraz o sile przyjaźni, dla której nie istnieją bariery i ograniczenia.
Świat sceniczny zainspirowany został klasycznymi, prostymi, zabawkowymi klockami dla dzieci, które symbolizują samotność i pustkę. W spektaklu z klocków tworzone są na oczach widza konkretne postaci i obrazy. Abstrakcyjne kształty, proste formy geometryczne i żywe kolory od zawsze były atrakcyjne dla dziecięcej wyobraźni, a w teatrze dodatkowo budują plastyczne skojarzenia.
Przedstawienie utrzymane jest w konwencji zabawy dziecięcej - aktorzy wcielają się w wiele postaci,  inscenizują kolejne sceny, aranżują przestrzeń na wzór rzeczywistych miejsc. Rytmiczny tekst dramatu przeplatany jest lirycznymi obrazami z podróży bohaterów co stanowi dodatkowa atrakcję dla dzieci.
autor: Marta Guśniowska
inscenizacja i reżyseria: Ireneusz Maciejewski
teksty piosenek: Ireneusz Maciejewski
scenografia: Barbara Guzik
muzyka: Bartłomiej Orłowski
choreografia: Ewelina Ciszewska
animacje multimedialne: Sylwester Siejna

W nagraniu ścieżki dźwiękowej do spektaklu udział wzięli:
Bartłomiej Orłowski - gitary, elektronika
Jacek Skrzypczak - saksofon
Paweł Rozmarynowski - bas
Tomasz Nawrocki - perkusja
Obsada:
Narrator - Mariusz Wójtowicz
Wąż - Andrzej Korkuz
Chomik Chrupuś - Dominika Miękus
Gekon - Anna Katarzyna Chudek
Wróżka Zębuszka - Edyta Soboczyńska
Magik – Andrzej Słowik
Pająk - Jacek Pysiak
Królik, Ptak Drapieżny - Krzysztof Parda
Głos Boga – Jonatan Herman
Trwa: 60min.

Uwagi:Bilety można rezerwować na stronie teatru.
Dostępność biletów należy sprawdzić na stronach Teatru Baj Pomorski w Toruniu.
"Wąż"