b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Wystawa prac dzieci z Bułgarii

Termin:
2017-04-24 do 2017-04-29
Firma / instytucja:Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka
Miasto:Toruń
Kategoria:Wystawa
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Rynek Nowomiejski 17
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza dzieci i rodziców na wystawę prac dzieci, młodzieży oraz pedagogów z Narodowej Szkoły Sztuk Pięknych w Płowdiw w Bułgarii. 

To będzie wyjątkowa okazja dla dzieci i dorosłych, do spotkania się z kulturą bałkańską, z tak specyficznymi jej elementami jak dzieła młodych artystów z pracowni ikonopisania. Na wystawie zgromadzono ponad pięćdziesięciu prac zarówno malarskich jak i graficznych, w tym również grafikę użytkową – ilustrację i plakat. Nie zabraknie także ikon malowanych według zasad bułgarskiej tradycji ikonograficznej. 

Dodatkową atrakcją tej wystawy jest to, że obok prac dzieci i młodzieży zobaczymy także prace ich pedagogów a zarazem znanych bułgarskich artystów Svetlozara Chavdarova, Kostadina Otonova czy Atanasa Kamesheva. 

A jak widzą otaczający je świat dzieci w Bułgarii? Chyba tak samo jak dzieci w Polsce, we Włoszech czy w Australii. Ale jak to wygląda, to już możecie zobaczyć na wystawie, która została zorganizowana przez GiOPTD.

Wystawa jest więc atrakcyjna dla dzieci z dwóch powodów, zobaczymy dokonania artystyczne Waszych rówieśników i poznamy ich życie codzienne.

W przygotowaniu tej atrakcyjnej wystawy bierze udział Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie. 

 

Twój kalendarz
Wystawa prac dzieci z Bułgarii