b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Wielkanoc w Parku Etnograficznym

Termin:
2017-04-17 do 2017-04-21
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Wystawa
Koszt uczestnictwa:Warto sprawdzić ceny biletów rodzinnych.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

W nadchodzące Święta Wielkanocne warto wybrać się do Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Jak zwykle bogata oferta, tego wyjątkowego miejsca, powiększy się o kolejne atrakcje, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W przepięknym otoczeniu wiejskich chat, zagród i młynów Parku Etnograficznego będziecie mogli obejrzeć wielkanocne aranżacje. Wszystko w cenie biletów wstępu do Muzeum. 

Zwiedzający zobaczą jak przed latami Święta Wielkanocne obchodzono na Kociewiu. Poznacie jak wyglądał Wielki Piątek w chacie biednej rodziny chałupniczej na Kaszubach, a także jak obchodzono Wielką Sobotę w chacie zamożnych gospodarzy w Borach Tucholskich. Zajrzycie także do chaty bogatych gospodarzy na Kujawach i dowiecie się jak wyglądał u nich Wielkanocny Poranek w początkach ubiegłego stulecia.  
Najbardziej rozrywkowa część Świąt Wielkanocnych to oczywiście śmigus - dyngus. Ale czy wiecie, że ta tradycja wiąże się ze zwyczajem przywoływek dyngusowych na Kujawach, które polegały na rymowanym „wywoływaniu” panien na wydaniu przez kawalerów. 

A poza tym przejść się po Parku Etnograficznym z dziećmi, wiosną (mamy nadzieję, że dopisze pogoda) to dopiero jest atrakcja. Środek miasta a tu cisza spokój - prawdziwe sielskie obrazki.

W świąteczny poniedziałek Muzeum będzie czynne od 10:00 do 15:00. 

 

Uwagi:Od 15 kwietnia do 30 czerwca Muzeum otwarte będzie dla zwiedzających w nowych godzinach:
we wtorki i czwartki od 9.00 do 17.00, w środy i piątki od 9.00 do 16.00 oraz w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00.
Twój kalendarz
Wielkanoc w Parku Etnograficznym