b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Wielkanocne warsztaty w Galerii

Termin:
2017-04-08, godzina: 10:30 - 12:00
Firma / instytucja:Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:6 zł.
Dokładny adres:Toruń,Rynek Nowomiejski 17
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

W sobotę po raz kolejny w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu będziemy puszczać wodze artystycznej wyobraźni. Na warsztat dzieci wezmą zwierzęta, które kojarzą się nam z Wielkanocą. 

Tych, którzy maja ochotę na odrobinę plastycznego szaleństwa w towarzystwie kurczaków, które swoją słoneczną szatą atrakcyjnie udekorują stół Wielkanocny  i baranów, które tupotem swoich kopyt zaserwują symfonię pastelowych nut…zapraszamy dzieci na warsztaty Wielkanocne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka.

Zainspirowani szczególnie charakterystycznymi kierunkami w sztuce, takimi jak: kubizm, futuryzm oraz secesja przygotujemy w naszej Galerii nietypową, pełną atrakcji, artystyczną zagrodę. Nurty te staną się narzędziem do stworzenia przez dzieci niezwykłych wyobrażeń secesyjnych baranów, na których malować się będą dekoracyjne wzory i bogate zdobienia oraz kubistycznych zajęcy, które dadzą nam się złapać w geometryczny świat uproszczonych elementów. Na koniec dopełnienie artystycznego klimatu warsztatów Wielkanocnych, czyli futurystyczne kurczaki. Piórka kurcząt powielą nam się w nieskończoność i zabłysną wieloma barwami. 

Brzmi skomplikowanie? Nie przejmujcie się! Jak już traficie pod skrzydła organizatorów czeka dzieci mnóstwo atrakcji i doskonała zabawa z plastyką.

 

Uwagi:Konieczne są zapisy pod nr tel. 56 622 75 34
Twój kalendarz
Wielkanocne warsztaty w Galerii