b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Weekendowe warsztaty

Termin:
2017-04-22 do 2017-04-22, godzina: 11:00; 14:00
sobota
Firma / instytucja:Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Ulgowy bilet - 11 zł Normalny bilet - 14 zł Rodzinny bilet (4 os.) - 33 zł
Dokładny adres:Toruń, Władysława Łokietka 5
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu kwietniowe propozycje weekendowych zajęć warsztatowych dla dzieci. W ich trakcie będziecie się bawić znikającymi pismem, poszperacie w heraldycznej przeszłości profesora Młynka, "rozbierzecie" świąteczne jajko na czynniki pierwsze i zajrzycie w głąb kropli wody.

 

A wszystko możecie zacząć w Prima Aprilisową sobotę. 

 

1 kwietnia dzieci otrzymały zaproszenie do "Pracownia atramentów sympatycznych". To będzie pełna atrakcji zabawa z odrobiną tajemniczości. Dowiecie się jak przy pomocy naturalnych i sztucznych substancji ukrywać to co zostało zapisane, a nie chcecie aby przeczytał to ktoś niepowołany. To spotkanie dla miłośników fizyki i chemii. Zajęcia warsztatowe adresowane dla dzieci od lat 8. 

 

8 kwietnia dzieci czeka atrakcyjne detektywistyczne wyzwanie. Staną na "Tropie herbowej zagadki"!

 

To warsztaty skierowane są szczególnie do dzieci i młodzieży - miłośników historii z zacięciem detektywistycznym. Na podstawie niepełnych informacji będziecie razem z prowadzącymi zajęcia odtworzyć heraldyczne pamiątki rodziny Młynków. Przy okazji pomożecie Śmigiełkowi, to syn prof. Młynka, wykonać zadanie domowe. Pomoc prof. Młynka, który udostępnił wielkie pudło z pamiątkami rodzinnymi, okazała się niewystarczająca. Na podstawie kilku znalezisk i już słabej pamięci pradziadka Kierata będziecie odtwarzać historię tego zacnego rodu.

 

Wykonując kolejne zadania dowiecie się jakie elementy tworzyły ich rodowy herb. Bedzie okazja w trakcie tych atrakcyjnych zajęć poznacie barwy heraldyczne, zasady, według których je stosowano oraz sposób ich graficznego przedstawienia, czyli szafirunek. 

 

15 kwietnia dzieci w wieku 8 lat i więcej rozprawią się fizycznie i chemicznie z "Jajkiem z niespodzianką". To ponownie zajęcia dla tych dzieci, dla których fizyka i chemia to szczególnie atrakcyjne dziedziny. Po tych warsztatach żadne jajko nie będzie już dla Was tajemnicą. A być może znajdziecie odpowiedź co było pierwsze? 

 

22 kwietnia również 8 - latki i starsze dzieci wezmą na warsztat coś tak, z jednej strony prostego, a jak się po tych warsztatach okaże, niezwykle skomplikowanego, jak kropla wody. Czy to nie ciekawe dla dzieci zajrzeć w "Świat w kropli wody"?

 

Uwagi:W zajęciach adresowanych dla 8 - latków mogą brać udział dzieci młodsze pod warunkiem, że będzie wspierane przez opiekuna. Przyczyną jest użycie odczynników chemicznych.

Szczegółowych informacji w sprawie oferty warsztatowej udziela:

Michał Matuszak

e-mail: m.matuszak@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. (56) 690 49 90 wew. 512.
Twój kalendarz
Weekendowe warsztaty