b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Sobota z Jajem

Termin:
2017-04-01, godzina: 16:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Koszt udziału: ulgowy – 10 zł, normalny – 15 zł, rodzinny – 40 zł. Liczba miejsc ograniczona.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Spotkanie z tymi twórcami ludowymi, jest samo w sobie wielką atrakcją. A jeśli jest się świadkiem tworzenia małych dzieł sztuki ludowej, a do tego można się tego nauczyć - to trudno sobie wyobrazić, że nas tam nie będzie. 

Tradycyjnie przed Wielkanocą, w  Muzeum Etnograficznym w Toruniu, odbędą się rodzinne warsztaty zdobienia jajek i wyrobu palm z krepy zatytułowane „Sobota z jajem”. Jak już powyżej wspominaliśmy, poprowadzą je twórcy ludowi. 

Tym razem zobaczycie jak pani  Elżbieta Prusaczyk i pan Józef Pokora tworzą pisanki zdobione motywami ludowymi prosto z Kurpiów (tu pytanie do wszystkich dzieci i dorosłych - gdzie leżą Kurpie?). Oczywiście, każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił przy zdobieniu i stworzy własną oryginalną i z pewnością atrakcyjną pisankę.

A, że Niedziela Palmowa już niedługo, to przyda się jeszcze jedna umiejętność uczestnikom tych atrakcyjnych warsztatów - tworzenia wielkanocnych palm. W arkana tej sztuki wprowadzą dzieci i dorosłych panie Czesława Kaczyńska i Marianna Pokora. Pod ich bacznym okiem i przy ich pomocy wykonacie wielkanocne ozdoby - kwiaty i palemki z krepy.

 

Uwagi:Uwaga! Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ugotowanych jaj i wydmuszek.

Liczba miejsc ograniczona.
Twój kalendarz
Sobota z Jajem