Kiermasz w Muzeum: Wielkanoc

2017-04-02, godzina: 10:00 - 15:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Kiermasz
Koszt uczestnictwa:Bilety: normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł, rodzinny – 10 zł.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Na przedświąteczny kiermasz tradycyjnie przyjadą twórcy ludowi z różnych regionów Polski. Będzie okazja do kupienia niepowtarzalnych, własnoręcznie wykonanych przedmiotów, które posłużyć mogą do ozdobienia koszyka ze święconką czy wielkanocnego stołu. Pojawią się tradycyjne palmy, pisanki, regionalne hafty, wyroby z wikliny i ceramiki oraz rzeźba, drewniane i szmaciane zabawki, a także oryginalna biżuteria. Nie zabraknie domowych wypieków, potraw i miodów. W trakcie imprezy, o godz. 11.00, 12.00 i 13.00 pracownicy Muzeum oprowadzą chętnych po aranżacjach świątecznych w Parku Etnograficznym.

Szczególnie widowiskowo zapowiada się przegląd palm wielkanocnych z różnych regionów. Dzieci i rodzice zobaczą tradycyjne palmy wileńskie, lubelskie,  kurpiowskie i pałuckie. A na stół wielkanocny warto pomyśleć ręcznie haftowanych obrusach, serwetach autorstwa twórczyń z Kujaw, Borów Tucholskich, Żywiecczyzny i Kaszub, a także słynne nie tylko w Polsce koronki koniakowskie i kurpiowskie.

Kiermasz w Muzeum: Wielkanoc

Warto zobaczyć: