b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Weź miodu praśnego... Dawne i współczesne przepisy piernikarskie

Termin:
2017-03-25 do 2017-03-26, godzina: 10:00 - 16:00
Firma / instytucja:Muzeum Toruńskiego Piernika
Miasto:Toruń
Kategoria:Wystawa
Koszt uczestnictwa:Bilet normalny - 9 zł. Bilet ulgowy - 6 zł
Dokładny adres:Toruń, ul. Strumykowa 4
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Podobno wiosną wszystko intensywniej smakuje i pachnie. Czy tak jest także z piernikami? To już będziecie mogli sami sprawdzić na nowej wystawie w Muzeum Toruńskiego Piernika  przy ul. Strumykowej 4. 

"Weź miodu praśnego... Dawne i współczesne przepisy piernikarskie". 

Te słowa z najstarszego znanego przepisu na piernik toruński,  pochodzącego z 1725 roku, to tytuł tej wyjątkowo atrakcyjnej wystawy. 

Co dzieci i dorośli będą mogli na niej zobaczyć? Przede wszystkim udamy się w podróż przez wieki z toruńskim i nie tylko piernikiem. Zobaczymy, jak przez ostatnie stulecia zmieniał się warsztat piernikarza, jakich używał narzędzi i naczyń do przygotowania ciasta. Prześledzimy, jak zmieniały się receptury przygotowania  tego wyjątkowego wypieku. Ale najważniejsze, to co działa na zmysły dzieci i dorosłych, to to, że będziemy mogli poczuć aromat i niepowtarzalny smak piernika, ponieważ część z nich zaprezentowana zostanie w trakcie wystawy. 

Wystawa potrwa do 7 maja 2017 r. W trakcie jej trwania organizatorzy zapowiadają szereg wydarzeń jej towarzyszących, w tym atrakcyjne warsztaty wypieku pierników dla dzieci i dorosłych. 

A w księgarni do nabycia nowe wydawnictwo Muzeum Okręgowego w Toruniu - "Piernikowy Przepisownik" z wyjątkowymi przepisami na świąteczne i nie tylko, piernikowe wypieki.

 

Twój kalendarz
Weź miodu praśnego... Dawne i współczesne przepisy piernikarskie