Etnoigraszki: Ptasie radio!

2017-03-26, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2)
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19

Widzieliście już klucze dzikich gęsi, żurawi, kaczek i innych ptaków, które wracają do nas na wiosnę? Już w parkach, lasach, ogrodach coraz donośniej słychać ptasi śpiew. Niedługo, jak w wierszu Juliana Tuwima, rozśpiewają się wszystkie ptaki - oby nie musiała interweniować ptasia policja!

Z pewnością rozśpiwa się już w najbliższą niedzielę Muzeum Etnograficzne w Toruniu, a to za sprawą kolejnej edycji "Etnoigraszek", czyli  nowego, atrakcyjnego cyklu imprez dla rodzin z dziećmi. To spotkanie zatytułowane jest "Ptasie radio".

W niedzielę 26 marca od godz. 12:00 czeka na dzieci i oczywiście rodziców doskonała zabawa z dźwiękami, które wydają ptaki i instrumentami, tóre naśladują ptasi śpiew. A przy okazji poznacie mnóstwo ciekawych opowieści słownych i muzycznych, które słuchały dzieci na wsi przed latami. Dowiecie się co potłukł sobie gołąbek? Odkryjecie tajemnice - kogo pan Orzeł pojął za żonę? I czy prawdą jesy, że jakiś ptak znosił złote jajka?

Czeka więc na dzieci i rodziców doskonała zabawa "na ludowo". Obyście nie odfruneli za daleko, bo nauka latania też Was czeka!

Całość poprowadzi pani Marta Domachowska. Dzieci i rodzice spotykają się w pawilonie wystawowym.

Patronem Medialnym Etnoigraszek jest Serwis Miasto z Dzieckiem.

Foto. Kuba Kopczyński

Etnoigraszki: Ptasie radio!