XL Kopernikańskich Marszach na Orientację.

2017-02-25, godzina: 10:00 - 12:00
Firma / instytucja:Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
Kategoria:Impreza plenerowa
Dokładny adres:Toruń, Gagarina 11
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Oddział Miejski PTTK Toruń zaprasza już w najbliższą sobotę dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w już 40 Kopernikańskich Marszach na Orientację.Organizatorami wydarzenia są Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego im. Mariana Sydowa wraz z Klubem Imprez na Orientację „Skarmat” w Toruniu.  Wspierają organizatorów Urząd Miasta Torunia, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Skarpie” oraz Toruńskie Planetarium. Honorowy patronat nad imprezą objął sprawuje JM Rektor UMK – prof. dr hab. Andrzej Tretyn.

Dwie trasy przygotowane na potrzeby imprezy dostosowane są dla wieku  możliwości zarówno dzieci jak i dorosłych, tych wytrawnych biegaczy, jak i tych początkujących. Musicie dokonać oceny Waszych sił i możliwości i wybrać jedną z kategorii - TP – 3 kilometrowa trasa dla osób początkujących oraz TU – 4 kilometrowa trasa dla osób średnio zaawansowanych, nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych.

Na przejście pierwszej trasy trzeba zarezerwować około 50 minut, na drugą około 70 minut. Nie należy obawiać się możliwości pobłądzenia w terenie. Na mapach, w zależności od trudności zostaną zaznaczone punkty kontrolne, do których należy dotrzeć, według dowolnie wybranego wariantu drogi. Po przybyciu do danego punktu kontrolnego (wcześniej należy upewnić się czy rzeczywiście jest to ten punkt, ponieważ organizatorzy przewidzieli szereg psikusów), uczestnik dokonuje odpowiedniego wpisu do karty startowej. Karty startowe uczestnicy imprezy muszą przekazać do sekretariatu imprezy maksymalnie do godz. 14.00.

Dla najlepszych zespołów przygotowano atrakcyjne nagrody i dyplomy.

Jeśli chcecie wziąć udział w imprezie należy wcześniej zgłosić swój udział i opłacić wpisowe. Po trasie będzie na Was czekał ciepły posiłek, a dla zawodowców potwierdzenie punktów do OInO  i OTP.

Uwagi:Zgłoszenia - Udział w imprezie uczestnicy zgłaszają do biura Oddziału Miejskiego PTTK w Toruniu, przy ul. Piekary 41 do dnia 22 lutego br
Dzieci i młodzież szkolna może przebywać na imprezie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody
spowodowane przez uczestników jak i osoby trzecie,
XL Kopernikańskich Marszach na Orientację.