Piernikowe Zimowisko

Kategoria:Inne
Koszt uczestnictwa:Bilet wstępu: normalny 12 zł i ulgowy 8 zł
Dokładny adres:Toruń, Strumykowa 4

Zima w pełni. Zaczęły się ferie. Jakie barwy kojarzą się Wam z zimą? Z pewnością biały. A jakie inne? Muzeum Toruńskiego Piernika chce zaproponować dzieciom i dorosłym warsztaty plastyczne zdobienia pierników zatytułowane - "Piernikowe barwy zimy".

W trakcie tych zajęć przygotujecie piernikowe śnieżynki, które będziecie mogli ozdobić według Waszego pomysłu białymi, różowymi, błękitnymi barwami. Wszystko zależy od wyobraźni dziecka. Z pewnością powstaną atrakcyjne wyroby przy których, będziecie się zastanawiać - czy to zjeść, czy zostawić na pamiątkę?

Oczywiście nie zabraknie w czasie tego spotkania interaktywnego zwiedzania, podczas którego, poznacie dzieje pierników i piernikarstwa w Toruniu.

I w tym miejscu zawsze pamiętajcie, że Toruń piernikami stoi! I tak to już trwa od wieków. Ten wyjątkowy wypiek związany jest naszym miastem nierozerwalnie. Ale kryje on w sobie wiele tajemnic. O tym, że był (a według nas jest) najlepszą rzeczą na święta, chyba nie musimy mówić. Bez niego, bez jego atrakcyjnego aromatów, trudno wyobrazić sobie nasze miasto.

Przepisy, które dzieci i dorośli poznają w trakcie tych atrakcyjnych warsztatów, znajdą się w "Piernikowym Przepisowniku" - nowym wydawnictwie Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Uwagi:Zapisy na warsztaty wypieku piernika odbywają się pod nr telefonu:
56 656 70 79, 56 656 70 87
Piernikowe Zimowisko