2017-02-17
Kategoria:Wystawa
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Kościuszki 41/47

W filii Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy Kościuszki 41/47 kolejna wystawa prac dzieci z różnych stron świata zatytułowana
„MIASTO MOJE A W NIM”

Od 17 lutego do 22 marca tego roku, będziemy mogli obejrzeć wiele niezwykle atrakcyjnych prac młodych artystów. Oczywiście tekst piosenki Czesława Niemena jest tylko tytułem tej wystawy, bo sama wystawa to często sny o wielu miastach i miasteczkach dzieci - twórców prezentowanych prac. Będziemy mieli okazję razem z ich autorami powędrować po rozmaitych atrakcyjnych, ale czasami i niezbyt przyjemnych miastach i miasteczkach, poczuć ich atmosferę razem z dziećmi.

Pochodzący z różnych stron świata kilku i kilkunastoletni autorzy próbowali w swoich rysunkach, kompozycjach graficznych i barwnych pracach malarskich pokazać fragmenty widzianych przez siebie, zapamiętanych, a czasem wymyślonych miast. Miejska atmosferę oddają zarówno panoramiczne widoki jak i ciche zaułki, dumne fasady zabytkowych kamienic i nowoczesne osiedla, ciche parki i zaludnione place. Historia i teraźniejszość.

Warto wybrać się z dziećmi i zobaczyć świat widziany oczami innych dzieci.

Uwagi:Wystawa czynna od pon do pt. 8:00 – 18:00