b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

POTAŃCÓWKA W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

Termin:
2017-02-18, godzina: 18:00 - 21:30
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Inne
Koszt uczestnictwa:15 zł. ulgowy 20 zł. normalny
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

W takich momentach zastanawiamy się czy zamieszczać w naszym serwisie takie informacje i takie zaproszenie na wydarzenie. Ale przed tą sobotnia impreza w Muzeum Etnograficzne w Toruniu wątpliwości nie mieliśmy. Bo po pierwsze, jest karnawał i atrakcyjnie pobawić się mogą zarówno dzieci jak i rodzice Po drugie, tak naprawdę ile jest okazji dla dzieci i dorosłych, aby pobawić się przy tak nietypowej muzyce, jak muzyka ludowa. Po trzecie, nie można pozwolić aby, tak atrakcyjna muzyka, jak muzyka ludowa, tak naprawdę nasza tradycja, została zapomniana. Po czwarte, organizator czyli  Muzeum Etnograficzne w Toruniu, który zawsze dba o to aby imprezy były na jak najwyższym poziomie. A po piąte, jest karnawał!!!. 

Bedzie więc okazja aby powywijać i pouczyć się (nie wiadomo w jakiej kolejności),  razem z kapelą Zawołany Skład Weselny ,radomskich mazurków, skocznych polek i oberków. Oj! Bedzie mogło się od tego zakręcić w głowie. Nie zabraknie też przedwojennych i powojennych walczyków, tang i fokstrotów. 

A przygrywać na będzie kapela Zawołany Skład Weselny w składzie Mateusz Niwiński na skrzypcach, Jakub Zimończyk na harmonijce trzyrzędowej, Zuzanna Zimończyk na trąbce, Agnieszka Niwińska zaśpiewa śpiew i zagra na barabanie oraz bębnie obręczowym, Mariza Nawrocka również nam zaśpiewa śpiew i zagra na basie a Angela Zajtsewa zagra na skrzypcach.

 

Twój kalendarz
POTAŃCÓWKA W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM