b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Gdzie myszy zimują?

Termin:
2017-02-18, godzina: 11:00; 14:00
Firma / instytucja:Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Ulgowy bilet - 11 zł Normalny bilet - 14 zł Rodzinny bilet (4 os.) - 33 zł
Dokładny adres:Toruń, Władysława Łokietka 5
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu zaprasza dzieci "głodne" wiedzy na kolejne, sobotnie,  atrakcyjne zajęcia warsztatowe.

Zima jeszcze nie tylko w kalendarzu ale i za oknami. Śnieg sypnął i mróz trzyma. Czy zastanawialiście się, gdzie podziały się niektóre ze zwierząt widzianych przez Was w innych porach roku? Jeśli tak, to możecie o tym dowiedzieć się w trakcie zajęć warsztatowych zatytułowanych "Gdzie myszy zimują?".

Dzieci dowiedzą się jak zwierzęta przygotowują się do zimy, jak radzą sobie z niskimi temperaturami. Gdzie i w jaki sposób zdobywają pokarm? Obejrzycie miejsca w których zimują biedronki i inne owady. Prześledzicie też procesy, które zachodzą w organizmach zwierząt i pozwalają im przetrwać ten niezwykle dla nich trudny okres roku. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się część warsztatowa, w trakcie której dzieci wspólnie wykonają schemat przekroju przez glebę wraz z zimującymi w niej zwierzętami. 

Codziennie (oprócz poniedziałków - tzw. dzień techniczny) możecie zwiedzać nie tylko atrakcyjne wystawy w tym "Dzika przyroda na fotografiach 2016" ale także zabawić się w naukowców i dowiedzieć się ciekawych rzeczy. 

 

Uwagi:Szczegółowych informacji w sprawie oferty warsztatowej udziela:

Michał Matuszak

e-mail: m.matuszak@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. (56) 690 49 90 wew. 512.
Twój kalendarz
Gdzie myszy zimują?