b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Przeciąganie struny" - Symfonika Familijna

Termin:
2017-02-19, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Miasto:Toruń
Kategoria:Koncert
Koszt uczestnictwa:15 zł /dziecko/, 20 zł /dorosły/,
Dokładny adres:Toruń, Rynek Staromiejski 6
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

 

Drugie spotkanie zatytułowane jest ""Przeciąganie struny" – a w trakcie niego takie atrakcje muzyczne, jak utwory Jana Sebastiana Bacha czy Jimmiego Hendrixa.

Orkiestra smyczkowa Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Mariusza Smolija, który nie tylko poprowadzi muzyków ale także wprowadzi dzieci i rodziców w atrakcyjny świat instrumentów smyczkowych. Poznacie dźwięki i wygląd skrzypiec, altówek, wiolonczeli oraz kontrabasów. Dowiecie się skąd wywodzi się ten rodzaj instrumentów muzycznych, jak to się dzieje, że cztery struny smyczek lub palce muzyka potrafią wydobyć z instrumentu tak niesamowitą i atrakcyjną gamę dźwięków? I przede wszystkim dlaczego, tak dzieciom jak i dorosłym, sprawia wielką przyjemność słuchanie muzyki instrumentów smyczkowych. 

Oprócz wspomnianych wyżej kompozytorów dzieci i rodzice będą mieli okazję usłyszeć utwory A. Vivaldiego, G.F. Handela, G. Gershwina, L. Andersona. 
Przed dziećmi i rodzicami dzieła od mistrzów baroku po współczesnych wirtuozów gitary!

Po uwielbianych przez dzieci muzycznych spotkaniach "Czas dla Nas", po animacjach dla dzieci przy okazji koncertów, w których mogą jednocześnie brać udział rodzice, w ramach projektu "Dzieciaki Sym - Foniaki", przyszedł czas na kolejny atrakcyjny muzyczny pomysł Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej - "Symfonika Familijna".

Czym jest ta nowa propozycja? Adresatami są całe rodziny, a toruńscy symfonicy zadbają o to, żeby zarówno dzieci jak i dorośli doskonale się bawili przy prezentowanych atrakcjach muzycznych. Będziecie mogli poznać tajniki pracy dyrygenta i dowiedzieć się, jak ważną role odgrywa on w orkiestrze. Muzycy przybliżą dzieciom i rodzicom historię muzyki oraz prezentowanych utworów i ich twórców. Ale przede wszystkim rodzinnie będziecie mogli spędzić wczesne, niedzielne popołudnie przy doskonałej muzyce w doskonałym wykonaniu. 

 

 

 

 

Twój kalendarz
"Przeciąganie struny" - Symfonika Familijna