„Kto tak w lesie stuka?” - "Czas dla Nas"

2017-02-25, godzina: 16:00; 17:15
Firma / instytucja:Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Kategoria:Koncert
Koszt uczestnictwa:10 zł /dziecko/, 20 zł /dorosły/, 40 zł /rodzinny -
Wiek:Do 8 l.
Dokładny adres:Toruń, Aleja Solidarności 1-3

Czy czasami jak idziecie do lasu słyszycie rytmiczne dźwięki, gdzieś w konarach lub na pniach drzew? A czy dzieci potrafiłyby je odtworzyć wystukując na instrumencie? No właśnie to nie takie proste? W rytm dziecięcej piosenki o dzięciole, co leczył drzewa - "Kto tak w lesie stuka?"  – Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza dzieci na koncert perkusyjny w ramach projektu  "Czas dla Nas".

Muzyczna, pełna atrakcji wyprawa w świat dźwięków instrumentów perkusyjnych. Dzieci będą mogły poznać brzmienie tej licznej rodziny instrumentów perkusyjnych. Usłyszycie werble, marakasy, ksylofon i pewnie kilka innych ciekawych instrumentów, które nadają rytm nie jednemu utworowi i nie jednej piosence, Dzieci będą miały także okazję zaśpiewać piosenkę o panu Dzięciole, a jeśli im zmarzną nóżki, to rytmicznie po tupiemy. Do wspólnej zabawy, pełnej atrakcji, dzieci zaprosi nas zespół grający na instrumentach perkusyjnych.

Jak zwykle będzie wesoło. Na dzieci czekają nie tylko muzyczne atrakcje ale z pewnością także potańczą, poznają instrumenty muzyczne i same będą mogły na nich zagrać.

Te wyjątkowo atrakcyjne dla melomanów w każdym wieku spotkania z muzyką "na żywo", pozwolą szczególnie najmłodszym wejść w świat dźwięków i związanych z tym doznań. Czekają nas utwory wybitnych kompozytorów muzyki europejskiej, a także sami będziemy mogli wziąć udział w interesujących muzycznych działaniach. Z pewnością muzykom uda się zachęcić nas do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i wspólnego śpiewania. Kontakt z żywą muzyką, wykonywaną na oczach dziecka przez profesjonalnych artystów stanowi dla nich, ale także dla ich rodziców, źródło wielu niezapomnianych przeżyć.
Koncerty odbywają się w Sali Prób CKK Jordanki.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała dla naszych Użytkowników podwójne zaproszenia (rodzic + dziecko) na to wydarzenia. Jedno na godz. 16:00, drugie na 17:15. Spośród osób, które udostępnią nasz post informujący o wydarzeniu z naszego profilu fb i przyślą email na adres kontakt@miastozdzieckiem.pl zostaną rozlosowane te zaproszenia.

Uwaga! Część z Państwa ma tak ustawione profile na FB, że my widzimy, że ktoś udostępnił lub polubił post ale nie widzimy osoby. Prosimy wówczas o informacje w mailu, które potwierdzą udostępnienie.

Uwagi:Dla dzieci w wieku 0-8l. wraz z opiekunami.
Wydarzenie odbywa się w sali prób CKK Jordank.i
„Kto tak w lesie stuka?” - "Czas dla Nas"