b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Ekoferie na Barbarce - "Na tropie barbarkowych zwierząt"

Termin:
2017-02-10, godzina: 11:15-13:15
Firma / instytucja:Szkoła Leśna na Barbarce
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:bezpłatne
Wiek:Od 6 l. do 12 l.
Dokładny adres:Toruń, Przysiecka 13
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Na zimową wyprawę do lasu zaprasza dzieci Szkoła Leśna na Barbarce. Wszystko zostało tak zaplanowane, aby na miejsce spotkania dotrzeć ekologicznie czyli autobusem miejskim, a nie prywatnymi samochodami. Jeśli dopisze pogoda to może by tak udać się tam pieszo lub rowerem? Sami zdecydujcie.  

Na miejscu czekają na Was dwugodzinne zajęcia, a w finale dodatkowa atrakcja czyli ognisko. Organizatorzy sugerują, że jeśli chcielibyście przy okazji coś na nim upiec to musicie ze sobą zabrać kiełbaski, ketchup, chleb i coś do picia. Warsztaty są rodzinne więc w trakcie ich trwania dziecko pozostaje pod opieką rodzica lub opiekuna. 

W piątek 10 lutego warsztaty dla dzieci poświęcone będą zwierzętom, które możecie zimą spotkać w barbarkowym lesie - "Na tropie barbarkowych zwierząt". Dzieci w czasie prezentacji multimedialnej i połączonej z nim opowieści, dowiedzą się jakie zwierzęta odwiedzają Osadę Leśną na Barbarce zimą, a także obejrzą jakie ślady i tropy zostawiają. W drugiej części zajęć będą emocjonujące i pełne niespodzianek podchody. Zadaniem dzieci będzie podążanie za „tropami” i „śladami” zwierząt. Przy okazji będziecie mogli pochwalić się swoją wiedzą odpowiadając na pytania dotyczące zwierząt leśnych.

 

Uwagi:Zapisów dokonujecie telefonicznie - Biuro Szkoły Leśnej na Barbarce, tel. 56 657 60 85 od poniedziałku do piątku 8.00-16.00.

Godziny zajęć zostały dobrane tak by umożliwić dojazd na nie autobusem MZK linii 31 dojeżdżającym bezpośrednio na Barbarkę (przyjazd na Barbarkę 11: 10 , odjazd z Barbarki 14:07).

Organizatorzy zastrzegają, że zajęcia odbędą się, jeśli zbierze się grupa 5 -20 osób.
Twój kalendarz
Ekoferie na Barbarce - "Na tropie barbarkowych zwierząt"