Kociołek ze sztuką

2017-02-07 do 2017-02-07, godzina: 11:00 - 13:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 10 zł/ 2 godz.
Wiek:Od 8 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Z "Kociołkiem ze sztuką" dzieci miały już okazję spotkać się w wakacje 2016. Także w czasie zimowych ferii warto "zajrzeć" do Kociołka, czekają na Was równie atrakcyjne zajęcia.

Będzie to wyjątkowa okazja okazją do wspólnego poznawania wiejskiego folkloru oraz  wiejskiego rękodzieła. Dzieci będą też mogły artystycznie poeksperymentować pod okiem doświadczonych pracowników Muzeum. Materiały, które zostaną wykorzystane w trakcie tych artystycznych działań zapewniają organizatorzy.

Poniżej przedstawiamy feryjne plany "Kociołka ze sztuką"

Pierwsze ze spotkań poświęcone zostanie zabawom i działaniom twórczym z elementami muzyki tradycyjnej. Na te zajęcia zapraszamy dzieci we wtorek 31 stycznia. Wykonacie także proste instrumenty muzyczne, na których będziecie wspólnie muzykować.

7 lutego (również we wtorek) dzieci będą lepić z masy porcelanowej. Wspólnie uformujecie ptaszki i zwierzątka na wzór „Nowych Latek”, które dawniej wypiekane były z pieczywa obrzędowego w Nowy Rok lub w święto Trzech Króli.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Kociołka ze sztuką”.

Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w programie imprez, o których poinformują na swoich stronach internetowych.

Uwagi:Informacje szczegółowe:
e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.
Kociołek ze sztuką

Warto zobaczyć: