b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Hejże ino, dyna, dyna!

Termin:
2017-01-11, godzina: 18:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:1 zł.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na wspólne kolędowanie.
To już 29 spotkanie z cyklu "Żywot pieśni, pieśni żywota" tym razem zatytułowane "Hejże ino, dyna, dyna!". Będą kolędy i pastorałki polegające oraz wspólne śpiewanie tradycyjnych pieśni związanych z różnymi momentami życia i kalendarza obrzędowego w kulturze ludowej. 11 stycznia wspólnie  zaśpiewamy atrakcyjne i dziś ludowe kolędy i pastorałki.

Do udziału nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenia ani umiejętności wokalne. W trakcie imprezy zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania wiejskich śpiewaków i śpiewaczek. Teksty zapewnia organizator.

Czy kolęda to zawsze piosenka? Gdzie nocowała Najświętsza Panienka? Czym św. Józef  zatykał dziury w ścianach stajenki? Na czyim polu Pan Jezus stawia kopy? Na te i inne pytania odpowiedzą słowa ludowych kolęd, pastorałek i piosenek dziecięcych dawniej wykonywanych chętnie w okresie Bożego Narodzenia. Dla dzieci, rodziców, babć i dziadków wspólne śpiewanie kolęd, pastorałek i ludowych piosenek dziecięcych . Zabierzcie dzieci, ciocie, dziadków, sąsiadkę! I zabłąkanego wędrowca na tę wyjątkową atrakcję! Nie trzeba umieć śpiewać! Materiały z tekstami zapewnia organizator. Dzieci mogą wziąć dzwonki, grzechotki, bębenki, fujarki i inne instrumenty dzięki czemu stworzą oryginalną i z pewnością atrakcyjną oprawę muzyczną spotkania.  

Prowadzenie: Marta Domachowska.

 

Twój kalendarz
Hejże ino, dyna, dyna!