b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Etnoigraszki: Rodzinne kolędowanie!

Termin:
2017-01-22, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2)
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Jeśli stęskniliście się za "Etnowyprawką Malucha" to mamy dla Was dwie wiadomości. Pierwsza jest taka, że na razie tęsknić trzeba będzie w dalszym ciągu. Druga jest taka, że Muzeum Etnograficzne w Toruniu organizuje nowy, zapowiadający się równie atrakcyjnie, cykl spotkań dla dzieci i rodziców pod nazwą (a jakże) " Etnoigraszki".

Mamy informację z pierwszej ręki, że w Muzeum Etnograficznym za "Etnowyprawkowiczami" również tęsknią i nowa propozycja znajdzie wśród Was zainteresowanie. Ruszamy z nią już w styczniu. Ruszamy ponieważ Serwis Miasto z Dzieckiem będzie patronował temu nowemu przedsięwzięciu! 

Czego możecie się spodziewać po tym nowym projekcie? Będą to imprezy umuzykalniające z elementami działań z różnymi zmysłami. Nie będzie tak kameralnie, jak bywało w "Etnowyprawce", nie będzie zapisów, zaproszone są rodziny z dziećmi w każdym wieku. Dodatkowo, ze względu na rodzinny charakter spotkań, wszystko odbędzie się w niedziele.

Pierwsze pilotażowe "Etnoigraszki" zatytułowane "Rodzinne kolędowanie" zaplanowano na niedzielę 22 stycznia na godz. 12.00. 

Jakie atrakcje na Was czekają? Dowiecie się, skąd się wzięła woda do ukąpania Jezusa? Jacy kumowie byli przy chrzcie Dzieciny? Co Józef zrobił z pieluszkami? Będzie też o tym, dlaczego na Maryję pieski „nie brąchały” i jak "jare pszczółki" ugotowały jej wieczerzę. W niedzielne południe razem z dziećmi i rodzicami wspólnie zaśpiewamy ludowe kolędy i pastorałki. Przy pomocy paluszków pokażemy, którędy jechali Trzej Królowie, posłuchamy jak skrzypi śnieg i jak brzmi wiatr. Nie zabraknie muzycznych atrakcji, tak lubianych przez dzieci. Będziemy razem muzykować, „huczeć i buczeć delikatnej Osobie”. Warto przynieść własne instrumenty: grzechotki i bębenki. 

Całość poprowadzi pani Marta Domachowska. Dzieci i rodzice spotykają się w pawilonie wystawowym.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Etnoigraszek”.

 

Twój kalendarz
Etnoigraszki: Rodzinne kolędowanie!