b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Boże Narodzenie piernikiem pachnące

Termin:
2016-12-20 do 2016-12-23, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Toruńskiego Piernika
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Ceny biletów: - normalny: 11 zł - ulgowy: 7 zł
Dokładny adres:Toruń, ul. Strumykowa 4
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Toruń piernikami stoi! I tak to już trwa od wieków. Ten wyjątkowy wypiek związany jest naszym miastem nierozerwalnie. Ale kryje on w sobie wiele tajemnic. O tym, że był (a według nas jest) najlepszą rzeczą na święta, chyba nie musimy mówić. Bez niego, bez jego aromatów, trudno wyobrazić sobie te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

W ostatnim przedświątecznym tygodniu na dzieci i rodziców czekają warsztaty, które pozwolą nam na stworzenie piernikowych, atrakcyjnych, choinkowych ozdób. Ciekawe jaki efekt da pomieszanie piernikowych aromatów i zapachu świątecznego drzewka?

Ponadto taka własnoręcznie wykonana ozdoba, szczególnie jeśli jest wykonana przez dzieci, może stanowić wyjątkowo atrakcyjny prezent.

Jest też dodatkowa atrakcja, która będzie na Was czekać przy Strumykowej 4 w Toruniu. Będziecie mieli okazję obejrzeć bożonarodzeniową szopkę, która zostanie zainstalowana w piątek 16 grudnia w Muzeum Toruńskiego Piernika.

A w księgarni do nabycia nowe wydawnictwo Muzeum Okręgowego w Toruniu - "Piernikowy Przepisownik" z wyjątkowymi przepisami na świąteczne, piernikowe wypieki.

Uwagi:Zapisy: tel.56 656 70 86, wew. 504, 56 656 70 87, wew. 505.
Twój kalendarz
Boże Narodzenie piernikiem pachnące