„OBYWATEL GC TAK TAK 2.0”.

2016-12-15, godzina: 19:00
Firma / instytucja:Toruńska Agenda Kulturalna
Kategoria:Koncert
Koszt uczestnictwa:100 zł
Dokładny adres:Toruń, Aleje Solidarności 1-3

W tym roku mija 15 lat od śmierci wyjątkowej postaci w historii naszego miasta. 15 grudnia o godzinie 19.00 w sali koncertowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki odbędzie się koncert w hołdzie Grzegorzowi Ciechowskiemu zatytułowany „OBYWATEL GC TAK TAK 2.0”.
Grzegorz Ciechowski to postać legendarna, a jego dorobkiem można by obdzielić kilku artystów. Kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i prawdopodobnie pierwszy polski producent muzyczny z prawdziwego zdarzenia!
W tym roku przygotowanie koncertu, który przypada w 15 rocznicę ustanowienia nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego powierzono innemu znakomitemu producentowi — Andrzejowi Smolikowi. SMOLIK postanowił przyjrzeć się na nowo płycie TAK! TAK! z roku 1988 Obywatela G.C. Płycie przełomowej, do której nagrania w owym czasie Ciechowski zaprosił m.in. Tomasza Stańko, Johna Portera czy Wojciecha Karolaka.
W skład zespołu, którego kierownikiem muzycznym i głównym aranżerem będzie Smolik, wejdą jedni z najlepszych instrumentalistów, którzy od kilku lat współtworzą polską scenę alternatywną, między innymi: Michał FOX Król, Kuba Staruszkiewicz, Dariusz STRUŚ Plichta, Tomasz Duda oraz kwartet smyczkowy Jana Stokłosy. W roli wokalistów będziemy mogli zobaczyć laureatów nagrody im Grzegorza Ciechowskiego czyli m.in.: Melę Koteluk, Misię Furtak, Julię Marcell, Błażeja Króla, Piotra Roguckiego oraz Skubasa i rapera Miuosha.
18 lat od swojej premiery album TAK! TAK! zyska nowy wymiar!
Wydarzenie odbywa się w ramach III edycji Dni Grzegorza Ciechowskiego.

„OBYWATEL GC TAK TAK 2.0”.