Kiermasz Świątaczny

2016-12-11, godzina: 10:00 - 15:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Kiermasz
Koszt uczestnictwa:4 zł – normalny., 2 zł – ulgowy., 10 zł – rodzinny (2+2)
Dokładny adres:Toruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Kiermasz świąteczny w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Jak znaleźć coś oryginalnego, co zaskoczy zarówno domowników jak i gości, którzy nas odwiedzą w trakcie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia? A może najbliższym, również dzieciom, radość sprawi oryginalny, atrakcyjny wyrób rękodzieła? A być może potrzebne Wam jest naczynie lub inny wyrób rzemieślnika, którego nie znajdziecie w hipermarketach? A może chcielibyście aby na Wigilijnym lub bożonarodzeniowym stole zagościła potrawa, której składniki trudno dostać w sklepie? Jeśli na choć jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco to koniecznie musicie zarezerwować czas w najbliższą niedzielę 11 grudnia i udać się rodzinnie, koniecznie z dziećmi na atrakcyjnie zapowiadający się Świąteczny Kiermasz do Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Udział zapowiedziało ponad stu twórców, rękodzielników i rzemieślników z całej Polski!

Regionalne przysmaki, słomiane i wiórowe ozdoby choinkowe, ręcznie malowane szklane i ceramiczne bombki, woskowe świece i stroiki świąteczne, haftowane bieżniki i serwetki, rzeźbione anioły, szopki oraz postacie świętych te wszystkie atrakcje czekają na Was. Mnóstwo wyrobów ceramicznych, począwszy od tradycyjnych glinianych a także kamionkowych garów, po bogato szkliwione, fantazyjne cacka będą ozdobą nie tylko stołu ale także wykorzystać możecie je w swojej kuchni. Nie zabraknie także wyrobów z wikliny, niezwykle atrakcyjnych, kolorowych łowickich wycinanek.

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci - będą do obejrzenia i nabycia drewniane i szmaciane zabawki. A dla Pań oryginalna biżuteria.

Uwagi:Podczas kiermaszu będzie możliwość obejrzenia świątecznych aranżacji wraz z pracownikami Muzeum, którzy oprowadzą chętnych po ekspozycji w Parku Etnograficznym. Ta dodatkowa atrakcja dla dzieci i rodziców w cenie biletu. Dwie tury o godz. 11:00 i 13:00.
Kiermasz Świątaczny

Warto zobaczyć: