b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

„Na psa urok!”

Termin:
2016-11-20, godzina: 17:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:2 zł.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

W sali widowiskowej Muzeum Etnograficznego w Toruniu już w najbliższą niedzielę kolejne spotkanie z cyklu " Kultura okolic – okolice kultury". 

"Na psa urok!" - tak zatytułowane jest to wydarzenie. Czeka nas wyprawa na Kaszuby. Dla większości z nas to niezwykle atrakcyjne miejsce letniego wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Lasy, jeziora, cisza i spokój, którego tak szukamy w wakacje.

Tym razem organizatorzy czyli Dział Edukacji Muzeum Etnograficznego, pokażą nam tę krainę od nieco innej strony. To będzie wyprawa pełna kaszubskich wierzeń i zwyczajów ludowych. Zobaczycie tańczące czarownice, dowiecie się jak odczyniano uroki. Poznacie dawne obrzędy i wróżby – czyli już dziś powoli zapominaną sferę kaszubskiej kultury, związaną z tradycjami wsi. Kanwą tego atrakcyjnie zapowiadającego się spotkania będzie film Eweliny Karczewskiej (scenariusz i reżyseria) oraz Piotra Zatonia (pomysłodawca i współautor zdjęć) zatytułowany "Na psa urok!". Dodatkową atrakcją tego filmu jest muzyka Olo Walickiego oraz Laboratorium Pieśni.

Czy zabrać na to wydarzenie dzieci? To już musicie sami ocenić. Takich atrakcyjnych spotkań z kulturą ludową jest coraz mniej, więc może warto.

Współorganizatorem tego spotkania jest  Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

 

Uwagi:Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji to udzieli Wam ich -
Maria Pokrzywnicka
Dział Edukacji
Tel. 56 622 89 43
E-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Twój kalendarz
„Na psa urok!”