"Mój Toruń"

Firma / instytucja:Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu
Kategoria:Wernisaż
Dokładny adres:Toruń, ul. Żeglarska 8

W najbliższą sobotę, 5 listopada w Galerii Proscenium Kujawsko - Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu, odbędzie się wernisaż niezwykle atrakcyjnej wystawy zatytułowanej "Mój Toruń".

.Swoje wyjątkowe zbiory związane z Toruniem zaprezentuje pan Włodzimierz Deczyński. Dzieci i dorośli będą się mogli wybrać w magiczną przeszłość naszego miasta sprzed stu i więcej lat. Na archiwalnych zdjęciach, widokówkach spróbujcie razem z dziećmi odnaleźć obecne miejsca w Toruniu, zobaczcie jak się zmieniły. Będziecie mogli także obejrzeć plany Torunia od 1900 roku oraz przewodniki i wydawnictwa poświęcone grodowi Kopernika. Dla wszystkich lubiących historię i kartografię pan Deczyński udostępni także mapy Prus, do których przynależał Toruń. Szczególną atrakcją będzie najstarsza z map, pochodzącą z poł. XVI w.

Na wystawie nie zabraknie także innych pamiątek kolekcjonera związanych z Toruniem. Dzieci i dorośli zobaczą monety krzyżackie, znaczki a także ... reklamy.

Warto udać się z dziećmi i wspólnie poznawać historie naszego miasta.

"Mój Toruń"