b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Fale Dźwiękowe - Symfonika Familijna

Termin:
2016-11-06, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Miasto:Toruń
Kategoria:Koncert
Koszt uczestnictwa:15 zł /dziecko/, 20 zł /dorosły/,
Dokładny adres:Toruń, Gagarina 13
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Po uwielbianych przez dzieci muzycznych spotkaniach "Czas dla Nas", po animacjach dla dzieci przy okazji koncertów, w których mogą jednocześnie brać udział rodzice, w ramach projektu "Dzieciaki Sym - Foniaki", przyszedł czas na kolejny atrakcyjny muzyczny pomysł Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej - "Symfonika Familijna".

Czym jest to nowa propozycja? Adresatami są całe rodziny, a toruńscy symfonicy zadbają o to, żeby zarówno dzieci jak i dorośli doskonale się bawili przy prezentowanych atrakcjach muzycznych. Będziecie mogli poznać tajniki pracy dyrygenta i dowiedzieć się, jak ważną role odgrywa on w orkiestrze. Muzycy przybliżą dzieciom i rodzicom historię muzyki oraz prezentowanych utworów i ich twórców. Ale przede wszystkim rodzinnie będziecie mogli spędzić wczesne, niedzielne popołudnie przy doskonałej muzyce w doskonałym wykonaniu. 

Pierwsze spotkanie zatytułowane jest "Fale Dźwiękowe" – poznamy co to melodia, rytm i inne elementy muzyki.

Dzieci i rodzice będą mieli okazję usłyszeć takie utwory muzyczne jak "Marsz Torreadora" z opery Carmen G. Bizeta. Ponadto V Symfonię c-moll, op. 67  L. van Beethovena, uwerturę do opery "Cyrulik Sewilski" G. Rossiniego oraz Taniec Kościeja z baletu „Ognisty Ptak”  I. Strawińskiego. Muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zagrają pod batutą Mariusza Smolija.

 

 

 

 

Twój kalendarz
Fale Dźwiękowe - Symfonika Familijna