Warsztaty przyrodnicze "Mały naukowiec"

2016-10-22, godzina: 9:15-10:15 lub 10:30-11:30 – grupa wiekowa: 5-10 lat; 11:45-12:45 – grupa wiekowa: 3-4 lata
Firma / instytucja:Fundacja Aleksandra Jałońskiego
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Cena jednorazowego uczestnictwa to koszt 35 zł od dziecka (30 zł dla posiadaczy karty programu Absolwent UMK). Miesięczny karnet (4 wejścia) to koszt 99 zł*. Dorośli nie uczestniczą w zajęciach.
Wiek:Od 3 l. do 10 l.
Dokładny adres:Toruń, Grudziądzka 5/7

Jeśli uczelnia wyższa zaprasza do swych gabinetów dzieci na zajęcia prowadzone przez naukowców, to już wiadomo, że czeka na uczestników mnóstwo atrakcji. Z jednej strony głodne wiedzy i niezwykle ciekawskie dzieci, z drugiej strony doświadczeni nauczyciele, ciekawe eksperymenty i doskonale wyposażone gabinety. A wszystko to prowadzone niezwykle popularną i skuteczną metodą, wykorzystującą elementy techniki Montessori. Te niezwykle atrakcyjne, cotygodniowe zajęcia i warsztaty przyrodnicze pod wspólną nazwą "Mały naukowiec", będą odbywać się przez cały rok szkolny 2016/2017. Dzieci pracują w grupach pod nadzorem dwóch opiekunów. Będą poznawać tematykę z zakresu fizyki i chemii, a także ciekawostki biologiczne, astronomiczne i geograficzne.

Poniżej przedstawiamy program w semestrze zimowym.

Wrzesień

W trakcie czterech wrześniowych spotkań odpowiemy sobie na szereg pytań, które dzieci sobie często zadają:

Dowiemy się "Dlaczego statki nie toną?", pomimo, że są zbudowane ze stali.

Jeśli chcecie uniknąć dentysty to musicie udać się na zajęcia "Dlaczego zęby się psują?" i zapobiec przyczyną powodującym próchnicę.

Czy zastanawialiście się kiedyś "Dlaczego długopis zostawia ślad na kartce?"

A jeśli chcecie się zdrowo odżywiać, to wiele ciekawych informacji na ten temat otrzymacie w trakcie warsztatów "Sok, coca-cola, a może woda? Co lepiej pić?".

To będzie miesiąc poświęcony optyce.

"Dlaczego niebo jest niebieskie?", czy tak jest naprawdę, czy to tylko złudzenie optyczne?

Spojrzymy na swe odbicie i odpowiemy sobie na pytanie "Jak działa lustro?".

Dowiemy się także "Jak mózg oszukuje nasze oczy?".

A jeśli, któreś z dzieci oglądało lub czytało "Piotrusia Pana" i pamięta jego problemy z cieniem, to zobaczy "Jak powstaje cień?".

Listopad

Czy zadawaliście sobie pytanie, kąpiąc się lub myjąc ręce "Dlaczego z kranu leci woda?" lub "Jak działa mydło?".

Dzieci sprawdzą także "Czy w pustej butelce naprawdę nic nie ma?".

Młodzi uczestnicy tych atrakcyjnych warsztatów przeprowadzą również eksperymenty i dowiedzą się "Jak powstaje echo?".

Kuchnia, gotowanie i wypieki to tematy zajęć, które przygotują dzieci do Świąt.

Sprawdzicie czy wysoka temperatura zabija wszystkie bakterie i zarazki w trakcie warsztatów "Czym jest pasteryzacja?"

Dzieci dowiedzą się, dlaczego herbata zamknięta w pewnych naczyniach nawet po kilku godzinach jest gorąca na warsztatach zatytułowanych "Jak działa termos?".

A mamie lub babci będziecie potrafili wytłumaczyć ,co się dzieje z ich smakowitym wypiekami jeśli zajrzycie na atrakcyjne, przedświąteczne warsztaty "Dlaczego ciasto rośnie?"

Styczeń

W pierwszym miesiącu nowego roku będziemy poruszać tematy dotyczące otaczającej nas przyrody.

"Jak możemy zgasić pożar?" na te zajęcia koniecznie trzeba przyjść, a wiedza tu zdobyta może być w przyszłości niezwykle ważna.

O potędze naszej matce - Ziemi dowiemy się na atrakcyjnych warsztatach "Jak powstają wulkany?" oraz "Skąd się biorą pioruny?"

Dzieci dokonają także niezwykłych pomiarów i zobaczą "Ile waży powietrze?"

Jak sami widzicie na dzieci czeka doskonała zabawa w trakcie tych atrakcyjnych spotkań. A taki sposób nabywania wiedzy o otaczającym nas świecie jest najlepszą metodą zdobywania wiedzy.

Uwagi:Każde dziecko powinno zabrać ze sobą wodę lub inny napój do picia. Nie wolno wnosić jedzenia. W miesiącach zimowych prosimy o wyposażenie dziecka w obuwie zmienne. Dzieci powinny przyjść na zajęcia w ubraniu nie krępującym ruchów (niektóre doświadczenia wymagają zaangażowania całego ciała).

Przy zakupie pierwszego karnetu w danym semestrze doliczana jest jednorazowa, bezzwrotna opłata w wysokości 41 zł, która zapewnia rezerwację miejsca na dany semestr. oraz dodatkowo upoważnia m.in. darmowego udziału w warsztatach specjalnych (szczegóły w regulaminie dostępnym na naszej stronie www.faj.org.pl).

Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na naszej stronie www.faj.org.pl.

Zapisy przyjmujemy pod nr tel. 575 180 509, 56 611 24 00 lub drogą mailową pod adresem kontakt@faj.org.pl
Warsztaty przyrodnicze "Mały naukowiec"