b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

„Skąd oni wiedzieli, że się krowa ocieli?”

Termin:
2016-10-12, godzina: 18:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:1 zł.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

No właśnie "Skąd oni wiedzieli, że się krowa ocieli?" Ano z wiejskich przyśpiewek, pieśni i piosenek. W środę 12 października  o godz. 18:00 kolejne spotkanie z cyklu "Żywot pieśni, pieśni żywota" Dla niewtajemniczonych dodamy, że polega to na tym, że osoby w różnym wieku wspólnie słuchają a następnie śpiewają ludowe piosenki. Dzieci i dorośli w ten sposób poznają ludowe tradycje.

W trakcie najbliższego spotkania szczególna uwagę poświęcimy "stworzeniu"? Pytanie: "Co to jest stworzenie?". Niegdyś na wsi tak nazywano zwierzęta i ptactwo, nie tylko gospodarskie. Posłuchamy, a następnie zaśpiewamy więc takie atrakcyjne niegdyś melodie o tym Gdzie bywa czarny baran? Kto w lesie sprawuje urząd marszałka? Czy zwierzęta urządzają sobie wesela? Dodatkową atrakcją tego spotkania będzie możliwość posłuchania archiwalnych, oryginalnych nagrań śpiewaków i śpiewaczek ludowych. 

Organizatorzy zachęcają do udziału rodziny z dziećmi, które mogą zabrać ze sobą swoje instrumenty, którymi będą akompaniować w trakcie wspólnego śpiewania. Teksty piosenek otrzymacie na miejscu. 

Spotkanie tradycyjnie poprowadzi pani Marta Domachowska.

Twój kalendarz
„Skąd oni wiedzieli, że się krowa ocieli?”