„Spacerownik teatralny” - „Witkacy w Toruniu”

2016-10-09, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Teatr im. Wilama Horzycy
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Bydgoska 7
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Na pełną atrakcji wędrówkę ulicami Torunia zaprasza Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.  Udamy się w okres 20-lecia międzywojennego,  śladami jednej z najbarwniejszych postaci świata kultury tego okresu - Stanisława Ignacego Witkiewicza czyli Witkacego.

Już 9 października o godz. 12:00 wejdziemy w jesień spacerowym krokiem mając za przewodnika pana Artura Dudę – krytyka teatralnego, pracownika Katedry Kulturoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Poprowadzi on nas po ulicach Bydgoskiego Przedmieścia, w pełną atrakcji trasą pobytu Witkacego w naszym mieście. Spacer potrwa około 90 min.

"Spacerownik Teatralny" odbywa się w Toruniu po raz pierwszy. Jego inauguracja nastąpiła w roku ubiegłym i była związana z obchodami 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce. W jesiennej edycji bierze udział dziewięć miast w naszym kraju. To atrakcyjna oferta nie tylko dla dorosłych miłośników teatru,  ale także dla dzieci, dla których przygotowywane są również liczne spacery.

Projekt toruńskiego „Spacerownika teatralnego” realizowany jest przez Instytut Teatralny we współpracy z Teatrem im. Wilama Horzycy.

Uwagi:Informacje o spacerze i zapisy pod adresem: promocja@teatr.torun.pl do 5 października br. (środa).
„Spacerownik teatralny” dostępny jest w aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne. Aplikację można ściągnąć za darmo w sklepach Google Play, App Store i Windows Store. Poza wszystkimi możliwościami, jakie daje strona www, aplikacja wyposażona została dodatkowo w funkcję nawigowania.
„Spacerownik teatralny” - „Witkacy w Toruniu”