„Jesienny kujawiaczek czyli spotkanie ze skrzypcami”- "Czas dla Nas"

2016-10-22, godzina: 16:00; 17:15
Firma / instytucja:Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Kategoria:Koncert
Koszt uczestnictwa:10 zł /dziecko/, 20 zł /dorosły/, 40 zł /rodzinny - 2
Wiek:Do 8 l.
Dokładny adres:Toruń, Aleja Solidarności 1-3

Czy dzieci wiedzą jak wyglądają instrumenty smyczkowe? A czy wiedzą jak wyglądają skrzypce i jakie atrakcyjne dźwięki można z nich wyczarować? A może któreś z dzieci wie jak to się dzieje, że z tego instrumentu można wydobyć tak wspaniałą muzyk? Nie ma znaczenia czy znacie odpowiedzi na te pytania, kolejny spotkanie w ramach cyklu "Czas dla nas" będzie i tak pełne atrakcji dla dzieci i to nie tylko muzycznych.

A skąd pomysł na to aby skrzypce stały się bohaterami kolejnego muzycznego spotkania dla dzieci z Toruńska Orkiestrą Symfoniczną? W Poznaniu odbywać się będzie XV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. Rodzice razem z dziećmi wysłuchają atrakcyjnych utworów Paganiniego, Sarasatego, Wieniawskiego. A ponadto doskonała zabawa i wiele innych atrakcji dla dzieci. A my rodzice będziemy się przypatrywać jak doskonale czują się nasze dzieci w otoczeniu muzyki.

Te wyjątkowo atrakcyjne dla melomanów w każdym wieku spotkania z muzyką "na żywo", pozwolą szczególnie najmłodszym wejść w świat dźwięków i związanych z tym doznań. Czekają nas utwory wybitnych kompozytorów muzyki europejskiej, a także sami będziemy mogli wziąć udział w interesujących muzycznych działaniach. Z pewnością muzykom uda się zachęcić nas do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i wspólnego śpiewania. Kontakt z żywą muzyką, wykonywaną na oczach dziecka przez profesjonalnych artystów stanowi dla nich, ale także dla ich rodziców, źródło wielu niezapomnianych przeżyć.
Koncerty odbywają się w Sali Prób CKK Jordanki.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała dla naszych Użytkowników podwójne zaproszenia (rodzic + dziecko) na to wydarzenia. Jedno na godz. 16:00, drugie na 17:15. Z pośród osób, które udostępnią post informujący o wydarzeniu z naszego profilu fb i przyślą email na adres kontakt@miastozdzieckiem.pl zostaną rozlosowane te zaproszenia.

Sobota 22 października 2016r., godz. 16:00, 17:15

Uwagi:Dla dzieci w wieku 0-8l. wraz z opiekunami.
Wydarzenie odbywa się w sali prób CKK Jordank.i
„Jesienny kujawiaczek czyli spotkanie ze skrzypcami”- "Czas dla Nas"