b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

FILOZOFOWANIE Z DZIEĆMI - „Miłość”

Termin:
2016-09-17, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Centrum Sztuki Współczesnej
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:5 zł.
Wiek:Od 6 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 13
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

 

W tę sobotę, kolejne i to pierwsze powakacyjne, atrakcyjne spotkanie z filozofią dla dzieci w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Tym razem dzieci będą mogły powiedzieć co myślą o ... Miłości. 

Co myślą dzieci, kiedy mówimy im - Kocham Cię? Co myślą dzieci mówiąc do nas - Kocham Cię Mamo, Tato? Znamy najczęstszą odpowiedź na to pytanie - Ja Ciebie też! Ale co kryje się z tą odpowiedzią? Czy tylko zdawkowa odpowiedź, taka aby ktoś poczuł się dobrze? Czy myślą, że tak po prostu wypada? Czy też kryją się za tym głębokie przemyślenia na temat relacji dziecko - rodzic? 

Temat tego spotkania jest z jednej strony bardzo atrakcyjny dla dzieci, a z drugiej strony dość trudny. Wykorzystując naturalną ciekawość dzieci i ich chęć do dyskusji i wyrażania własnego zdania, poszukamy odpowiedzi.

W trakcie tych zajęć organizatorzy dbają aby dzieci dobrze się bawiły i dzięki temu łatwiej "otwierały się" na dyskusję na tak ważne tematy jak - Miłość. A może dzieci w trakcie sobotniego spotkanie stworzą własna definicję miłości? Ciekawe czy będzie się pokrywać z naszymi wyobrażeniami na temat uczuć.

Na te atrakcyjne zajęcia organizatorzy zapraszają dzieci wieku 6 lat i więcej.

 

Uwagi:Obowiązują zapisy pod mailem: eduakcje@csw.torun.pl
Twój kalendarz
FILOZOFOWANIE Z DZIEĆMI - „Miłość”