b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Narodowe Czytanie w Teatrze Muzycznym

Termin:
2016-09-03, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu
Miasto:Toruń
Kategoria:Inne
Dokładny adres:Toruń, CKK Jordanki
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

W 2012 roku zapoczątkowana została przez Prezydenta RP ta wyjątkowa ogólnopolska akcja - Narodowego Czytania! Tegoroczna - 5 edycja zostanie przeprowadzona w  Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu już w najbliższą sobotę 3 września.
Przy ul. Żeglarskiej 8 czytać będziemy "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. W Toruń do akcji włączyli się aktorzy Teatru, postaci związane ze światem kultury, biznesu. Akcja jest otwarta dla wszystkich chętnych, tak więc każdy z Was może się do niej włączyć. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników akcji atrakcyjne nagrody. Wśród nich zostaną rozlosowane wejściówki na spektakle Impresaryjnego w nadchodzącym sezonie artystycznym. 

A utwór, który będziemy wspólnie czytać jest wyjątkowy. Jedna z najatrakcyjniejszych pozycji polskiej literatury, za którą Henryk Sienkiewicz otrzymał Nagrodę Nobla. W tym roku mija 120 rocznica jej wydania. 

Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi. Udział w takiej akcji może być dla dzieci wyjątkowa atrakcją i zachęcać do wspólnego czytania, a nie musimy tłumaczyć jak jest to ważne!

 

Twój kalendarz
Narodowe Czytanie w Teatrze Muzycznym