Bella Skyway Festival - Kalejdoskop zmian!

2016-08-23 do 2016-08-28, godzina: 20:30-24:00
Firma / instytucja:Toruńska Agenda Kulturalna
Kategoria:Festiwal
Koszt uczestnictwa:Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wyjątek stanowi Water Concept Cinema (CKK Jordanki) bilety w cenie 10 zł (Szczegóły w Uwagach)
Dokładny adres:Toruń, Rynek Staromiejski
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Opisywać tych atrakcji nie ma co. Jak co roku będzie coś nowego, zaskakującego i zapierającego dech w piersiach.

Przez 6 dni Toruń będzie centrum kulturalnych wydarzeń w Polsce, bo jak zwykle rozmach przygotowanych instalacji i ich walory artystyczne są imponujące.

Dla rodziców i dzieci też będzie to mała zmiana - trudno kłaść dzieci spać, skoro w mieście czeka tyle atrakcji. Na szczęście są jeszcze wakacje, więc korzystajmy z nich!

Poniżej przedstawiamy tegoroczne instalacje festiwalowe i ich rozmieszczenie. Trzeba to obejrzeć!

CKK Jordanki (Aleja Solidarności 1 -3) obejrzycie jedyny biletowany spektakl zatytułowany "Water Concept Cinema"

Tuż obok (Aleja Solidarności 1 -3), stoisko z atrakcjami "Oświeć się na UMK i błyśnij wiedzą" prowadzone przez Profesor Oświeconą.

Na Bulwarze Filadelfijskim zobaczymy lotniczy pokaz „Night Air Show”. Ważna informacja - pokazy będą tylko w piątek i sobotę 26 i 27 sierpnia w godz 19:30 -21:00.

W parku pomiędzy Placem Rapackiego a Bulwarem Filadelfijskim - Dolinie Marzeń (przy Zegarze Słonecznym}, zobaczycie pokaz audiowizualny „Trance Ball”.

Pokaz, który stanie się szczególną atrakcją dla dzieci i rodziców to "Anooki", przy Placu Rapackiego 1 (fasada Collegium Maximum UMK).

Na Błoniach Nadwiślańskich (teren między mostem drogowym a Portem Zimowym) instalacja zatytułowana „Czyste powietrze nad Wisłą”.

Na fasadzie Kościoła Akademickiego (róg ul Ducha Świętego i Starego Rynku) będziemy podziwiać kolejną atrakcję zatytułowaną  "locoMOTION"

Fosie Zamku Krzyżackiego wybierzemy się w kosmiczną podróż dzięki instalacji "Światła Wszechświata".

Kolejną fasadą z instalacją będzie budynek Urzędu Marszałkowskiego przy Placu Teatralnym 2 a zobaczymy tam  "You Rock The World".

"Large Pendulum Wave" zabierze nas w świat fizyki w Ruinach Podominikańskich (pomiędzy ul. Dominikańską i Zaułkiem Prosowym).

Zamienić się w anioła możecie przy instalacji "Angels of Freedom" w Bramie Klasztornej  (ul. Ducha Świętego od strony Wisły)

Do "Magic Garden" na ul. Podmurnej organizatorzy zapraszają nie tylko dzieci i rodziców, aby podziwiać technologiczny świat przyrody.

Kolejna instalacja znajdować się będzie przy Wałach gen. Sikorskiego  (Centrum Sztuki Współczesnej) - "Skanowanie"

Grę świateł "Home" zobaczymy w parku przy Placu Rapackiego

Instalacja „Aquapolis” została umieszczona w parku obok fontanny Cosmopolis, przy Placu Rapackiego.

Na pokaz instalacji "Razem i osobno" musicie się udać pod Kolegium Jagiellońskie przy ul. Prostej 4.

"The Tree of the Sun" - „Złota jabłoń”  znajduje się na ul. Strumykowej - Muzeum Toruńskiego Piernika

Na Wielkich Grabarach 9 (Szkoła Podstawowa nr 1) atrakcyjna instalacja nawiązująca do teorii kopernikańskiej  - „Epicyclets”.

„Green Marvellous Opulence” (GMO) to instalacja, którą możecie obejrzeć na Rynku Nowomiejskim.

"Miłości" będziecie mogli porozmawiać, ale przede wszystkim ją obejrzeć na ul. Browarnej

Tym razem Teatr „Baj Pomorski” przy ul Piernikarskiej, będzie nie tylko atrakcją dla dzieci, ale także dla uczestników festiwalu dzięki instalacji „Light Oscillator”.

Jedna z najbardziej klimatycznych ulic Starego Miasta - Ciasna ożyje dzięki instalacji świetlnego „Wodospadu”.

Dla dzieci, rodziców, turystów z dziećmi przygotowano też inne atrakcje. W CN Młyn Wiedzy (ul. Łokietka - okolice Dworca Wschodniego) 23 sierpnia czeka na Was wydarzenie "(Światło)Czuła historia Torunia".

Ponadto będziecie mogli wziąć udział w konkursie fotograficzny Bella "Odkryj piękno!" z atrakcyjnymi nagrodami! Aby wziąć udział w konkursie  zrób zdjęcie, umieść ją na Instagram i oznacz je hashtagiem#bellaodkryjpiekno. Konkurs trwa do 31 sierpnia 2016 roku, do godziny 12.00.

Uwagi:Pokaz Water Concept Cinema w CKK Jordanki. Bilety w cenie 10 zł będą do nabycia przed wydarzeniem a także od soboty, w specjalnej cenie na Groupon.pl. Dzieci do 12 lat bezpłatnie (nie zapomnijcie o legitymacjach szkolnych dzieci)

Regulamin konkursu "Odkryj piękno" - www.tzmo-global.com
Bella Skyway Festival - Kalejdoskop zmian!