"O życiu nad rzeką" - Muzeum-panaceum

2016-08-23, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:Bilet: 3zł/ os.
Wiek:Od 6 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

23 sierpnia dla babć i  dziadków z wnukami zaplanowano atrakcyjne spotkanie w ramach projektu "Muzeum-panaceum". Zabieracie Państwo wnuki, namawiacie na wspólny wypad znajomych i rodzinę obowiązkowo z dziećmi, zabieracie kanapki, coś dopicia i możecie wyruszyć na spotkanie nad Drwęcą zatytułowane "O życiu nad rzeką". A miejsce tego spotkania jest niezwykle urokliwe i dla tych z Państwa, którzy nigdy tam jeszcze nie byli warte polecenia.

Park Etnograficzny w Kaszczorku położony w przepięknej Dolinie Drwęcy. Obiekty tam zgromadzone przybliżą Wam życie dawnych mieszkańców tej nadrzecznej osady. Prom „Jan”, „bat” piaskowy, autentyczna zagroda z wystawą fotografii "Życie z rzeką", "Wodniacy znad Wisły i Drwęcy we wnętrzu chaty" to tylko niektóre z atrakcji czekające na dzieci i dorosłych w Kaszczorku.

Spotkanie poprowadzą  dr Artur Trapszyc oraz Dorota Kunicka.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym letnich spotkań w ramach projektu "Muzeum-Panaceum" - „O życiu nad rzeką”.

Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w programie imprez, o których poinformują na swoich stronach internetowych.

Uwagi:Wspólną wyprawę zaczynamy w ToruniuZbiórka o godz. 11.20 na placu Św. Katarzyny, przystanek autobusu MZK nr 23 (przy Hoteliku Centrum).
Bilety autobusowe we własnym zakresie.
Spotkanie odbędzie się przy frekwencji min. 10 osób.
Informacje: e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.
"O życiu nad rzeką" -  Muzeum-panaceum

Warto zobaczyć: