Święto Piernika z Młynem Wiedzy

2016-08-13, godzina: 10:00 - 13:00 Ratusz; 11:00 - 17:00 fosa zamku krzyżackiego
Firma / instytucja:Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Kategoria:Impreza
Koszt uczestnictwa:bezpłatne
Dokładny adres:Rynek Staromiejski 1
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotował cały szereg atrakcji z okazji nadchodzącego Święta Toruńskiego Piernika. Dla dzieci i rodziców przygotowano dwa stanowiska na Starym Rynku w Toruniu, w których możecie się doskonale bawić razem z tym znanym popularyzatorem nauki i wiedzy.

W sobotę 13 sierpnia już od 10:00, w trakcie "Piernikowego Śniadania" na dziedzińcu Ratusza Starego Miasta, każdy zarówno dzieci jak i dorośli, mogą się wcieli w rolę DJ. Przy wykorzystaniu jednego z eksponatów Młyna Miedzy - Mash Machine, będziecie mogli nie tylko miksować muzykę ale także tworzyć ją "na żywo". Wasze utwory umilą czas uczestnikom innych działań, które będą odbywały się w tym miejscu. Aby pobawić się w ten doskonały sposób macie czas do godz. 13:00!

A już od godz. 11:00 na dzieci rodziców, mieszkańców Torunia i turystów czekają atrakcje przygotowane w Fosie Staromiejskiej. To rządzić będzie wszystko to co związane jest z kuchnią i gwiazdą sobotnich wydarzeń czyli Toruńskim Piernikiem. Odkryjecie tajemnice kuchni molekularnej i "strzelającego cukru", ulepicie "elektryczne piernikowe ciasto". Dla wszystkich lubiących kuchnię i przy okazji ciekawych jak to się dzieje, że z składników, które nie zawsze wyglądają smakowicie powstają pyszności, garść informacji o żelowaniu, piankowaniu czy emulgowaniu.

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci lubiących majsterkować przy stanowisku „Ruchome toruńskie kartki”. Tu możecie błysnąć swoją kreatywnością przy budowie ciekawych konstrukcji.

Na dzieci i rodziców czekają animatorzy z CN Młyn Wiedzy, którzy nie tylko pomogą skorzystać z tych wszystkich atrakcji, ale też odpowiedzą na Wasze pytania! Macie na to czas do godz. 17:00!

Święto Piernika z Młynem Wiedzy