b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Wieczór Owadów

Termin:
2016-07-23, godzina: 21:30 - 23:30
Firma / instytucja:Ogród zoobotaniczny
Miasto:Toruń
Kategoria:Impreza plenerowa
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Bydgoska 7
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Co wiemy o nocnych motylach! Najczęściej kontakt z nimi mamy wówczas gdy przez niedomknięte okno wpadają do naszych mieszkań i często stają się nieproszonymi gośćmi. A czy wiecie dlaczego lecą do światła? Czy nocne motyle to tylko ćmy? Jak widzicie jest mnóstwo pytań, na które albo nie znamy odpowiedzi albo znamy odpowiedź, ale czy jest ona prawdziwa? Tego wszystkiego dzieci, rodzice i i wszyscy zainteresowani tematem, mogą dowiedzieć się w czasie drugiego spotkania zatytułowanego  „Wieczoru Owadów” w Ogrodzie Zoobotaniczny w Toruniu .  

Wszystko o motylach nocnych wie i odpowie na każde pytanie, Pan prof. Jarosław Buszko z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Niewątpliwą atrakcją wieczoru będzie pokaz wabienia nocnych motyli. Więc będą też emocje związane z "bezkrwawym polowaniem" i obserwacją jak robią to profesjonaliści. Dzieci i dorośli poznają gatunki nocnych owadów i przekonają się, że wiele z nich swoim atrakcyjnym wyglądem dorównuje dziennym pobratymcom.

W związku z tym, że Ogród Zoobotaniczny znajduje się blisko centrum i Starego Miasta w Toruniu, organizatorzy zapraszają również turystów z dziećmi na tę wyjątkową nocną atrakcję!

 

Uwagi:Organizatorzy zastrzegają, że w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie nie odbędzie się.

Zapisy pod nr tel.: 56 654-02-26
Liczba miejsc jest ograniczona!
Twój kalendarz
Wieczór Owadów